Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Metin Uca’dan yeni yıl açıklaması: ‘Hiçbir kaos sonsuza kadar devam etmedi’
Metin Uca’dan yeni yıl açıklaması: ‘Hiçbir kaos sonsuza kadar devam etmedi’
Ünlü televizyoncu Metin Uca, "2018’den en büyük dileğim, 2017’de yaşadıklarımızdan daha ağır bir yıl olmaması" dedi.
Kültür Sanat 1 Ocak 2018 - 12:42

Birgün’den Meltem Yılmaz’a konuşan Metin Uca, 2017'yi en iyi özetleyen olayın “OHAL'i protesto etmek için gerçekleştirilecek bir mitingin OHAL gerekçe gösterilerek yasaklanması” olduğunu söyledi.

2017'de toplumun her kesiminde en çok zedelenen değerin adalet olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Uca, “Hakikaten çok garip şeyler yaşadık. Felsefe öğretmeninin beden eğitimi dersine laf ettiği bir ülke burası aynı zamanda! Meclis başkanı kanlı pazarda devrimci gençlerin üstüne saldıran yapının başında yer alan bir kişi ve aynı meclis başkanı kendisine armağan edilen hereke halısını ‘aslan yattığı yerden belli olur’ diye savunuyor. Yani ülkenin neresinden tutup neresini düzelteceksiniz? 2018'den en büyük dileğim, 2017'de yaşadıklarımızdan daha ağır bir yıl olmaması” dedi.

‘UMUT EN BÜYÜK SİLAHTIR’

“Umut bence en büyük silahtır, her şeye karşı” diyen Uca, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Çünkü hiçbir sistem, hiçbir kaos sonsuza kadar aynı içimde devam etmemiştir, biraz da böyle bakacağız.”

Son güncelleme: 12:57 - 01.01.2018