Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Milli Mücadelenin 100. yılında anlamlı sergi
Milli Mücadelenin 100. yılında anlamlı sergi
Bursa’nın en önemli kültürel mekânlarından biri olan Bursa Kent Müzesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda tarihî bir sergiye ev sahipliği yapacak.
Kültür Sanat 14 Mayıs 2019 - 11:42

Milli mücadelenin 100. yıldönümünde İhsan Celal Antel objektifinden ‘Bursa'da 19 Mayıs Bayramları Sergisi' 18 Mayıs Müzeler Günü'nde Bursalı sanatseverlerle buluşacak. Bursa Kent Müzesi'nde izlenime sunulacak sergi, Bursa'da ilk bayram kutlamaların yer aldığı 1930 ve 1940'lı yıllara ait fotoğrafla, kentin bayram kültürünü adeta gözler önüne seriyor. Hafta sonu izlenime sunulacak sergi, 40 tarihi fotoğraftan oluşuyor. Bursa'nın simge isimlerinden, millî mücadelenin tanığı ve bir fotoğraf tutkunu olan sanayici ve İşadamı İhsan Celal Antel'in 90 yıl öncesinden günümüze taşınan sergi fotoğrafları oğlu Afif Antel tarafından Bursa Kent Müzesi arşivine bağışlandı. 18 Mayıs Cumartesi günü açılışı gerçekleştirilecek sergi, 30 Haziran 2019 tarihine kadar izlenime açık kalacak.
(İHA)