Sözcü Plus Giriş

Moskova’da Türkiye Festivali zamanı

Moskova'da bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Festivali başladı. Ruslar, konserlerin ve gösterilerin yapıldığı festivalde Türk güreşine dikkat kesildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, festivalin zamanla daha da büyüyeceğini dile getirdi. 

null
Güncellenme: 10:59, 11/08/2018
Moskova’da Türkiye Festivali zamanı

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜROFED) koordinasyonunda, TÜRSAB başta olmak üzere turizm STK'ları, valilikler, belediye başkanlıkları, kalkınma ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla organize edilen Türkiye Festivali'nin ikincisi Moskova'nın önemli parklarından Krasnaya Presnya’da başladı. Geçtiğimiz yıl, 153 bin kişinin ziyaret ettiği festivalde konser, gösteri, gastronomik ve kültürel sunumların yanı sıra güreş de yapıldı.
moskova-turk-festivali-iha2
BAŞKA ÜLKELERDE DE YAPILABİLİR

Üç gün sürecek festivalin açılışını gerçekleştiren Bakan Ersoy, tek tek stant ve çadırları gezdi, festivalde görev yapan turizmcilere başarılar diledi. Organizasyon kapsamında düzenlenen kokteyle katılan Ersoy, festival için “Sonuç veren bir etkinlik” tanımlaması yaparak, “Bu festivalin en önemli farklılığı halka dokunmasıdır. Geçen sene ilki yapılan ve büyük ilgi gören festivale bu sene daha fazla ilgi bekliyoruz. Festivaller, ülkelerin birbirine olan ilgisine bağlıdır. Bize ilgi gösteren ülkelerde bu tür festivaller yapılabilir” dedi.

moskova-turk-festivali-iha4
RUS HALKINA TEŞEKKÜR

Rus halkına Türkiye Festivali'ne gösterdikleri ilgi için teşekkür eden Bakan Ersoy, “Sizin gösterdiğiniz ilgi ile bu organizasyon daha da büyüyecektir. Bu organizasyonun amacı sadece turizm değildi. Türkiye Festivali sayesinde Türkiye'nin renklerini sizler de göreceksiniz. 3 günlük festivalin keyfini çıkarmanızı diliyorum” dedi.

moskova-turk-festivali-iha3
İHA