Mozart’ın kayıp eseri ilk kez Türkiye’de seslendirilecek

Klasik Batı Müziği'nin en etkili bestekarlarından Wolfgangus Theophilus Mozart'ın gizli kalan konçertosu dünyada ilk kez Türkiye’de Şefika Kutluer tarafından seslendirilecek

Mozart’ın kayıp eseri ilk kez Türkiye’de seslendirilecek

Herkesin merakla beklediği konçerto Nef'in ana sponsorluğunda 2 Aralık'ta sanatseverlerle buluşacak.

mozart2

Mozart hakkında yaptıkları akademik çalışmalarla ünlenen Avusturyalı Tutti Mozart Orkestrası, Mozart'ın ve annesinin mektuplarında bahsettiği 239 yıldır hiç çalınmamış olan konçertoyu İsviçre'deki bir kütüphanede bularak tarihin karanlık raflarından gün ışığına çıkardı. İki asır boyunca kimsenin ulaşamadığı, seslendirilmeyen ve kayda alınmayan konçerto ilk kez Türkiye'de seslendirilecek. Devlet sanatçısı ve Avusturya Devlet Kültür Nişanı sahibi uluslararası flüt sanatçısı Şefika Kutluer tarafından kendi adını taşıyan 7. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali'nin açılışında seslendirecek.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek olan festivalde Kutluer tarafından seslendirilecek esere Şef Vinicius Kattah yönetimindeki Avusturyalı Tutti Mozart Orkestrası eşlik edecek. Aynı konser 4 Aralık'ta da Ankara'da Nazım Hikmet Konser salonunda tekrarlanacak.

İLGİLİ HABERADD'den Fazıl Say'a büyük ödülADD'den Fazıl Say’a büyük ödül