Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
MSDT’ten bir dans hikayesi: Uyanış
MSDT’ten bir dans hikayesi: Uyanış
Klasik Türk müziğinin üstadı Münir Nurettin Selçuk’un torunu ve ünlü müzisyen Timur Selçuk'un kızı koreograf dansçı Mercan Selçuk ismini verdiği dans ve bale toplululuğu Uyanış ile izleyicilerin karşısına çıkacak.
Kültür Sanat 15 Ekim 2019 - 13:18

Mercan Selçuk Dans Topluluğu (MSDT), insanlığın gelişen modern dünyada doğadan kopuşunu, kendi özünden uzaklaşmasını ve kaybetmeye başladığımız duyguları, aşkı, zarafeti ve naifliği yeniden bulma yolculuğunu anlatan “Uyanış” performansı ile ikinci sezonda yeniden izleyici karşısına geçiyor. Uyanış, 21 Ekim'de İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi'nde saat 20.30’da sahnelenecek.

4. nesil sanatı temsilen çocuk ve yetişkin ana kadro olmak üzere 50 kişiden oluşan dans ve bale topluluğunun anlattığı hikayenin kurgu ve koreografisi Mercan Selçuk’a ait. Klasik bale ve modern dans sanatını birleştirdiği koreografilerini, hem Batı hem Türk bestecileriyle buluşturan Mercan Selçuk, sevdikleri müziklerle hikayeleri buluşturup beden diliyle anlatmayı seçtiklerini söylüyor.

‎Sloganlarının “Sanat, hayatı yaşanılır kılmak için en güzel hediye” olduğunu belirten Mercan Selçuk, en büyük amaçlarının insanların gönlüne dans sevgisini düşürmek ve yaymak olduğunu ekliyor.


UYANIŞ KÜNYE

‎Koreografi, Kurgu:Mercan Selçuk
Kostüm: Behice Yaşar, Mayo Store Aleksandra Kaner
‎Müzik Direktörü: Deniz Baysal
‎Işık ve Dekor tasarım: Murat Yılmaz