Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mucize köpek Kuyu’nun hikayesi film oluyor
Mucize köpek Kuyu’nun hikayesi film oluyor
Geçtiğimiz yıl 14 Şubat’ı 15 Şubat’a bağlayan gece saatlerinde, düştüğü derin sondaj kuyusundan büyük çabalar sonucu kurtarılan 3 aylık mucize köpek 'Kuyu' hayata döneli 1 yıl oldu. Sevimli köpeğin yaşam öyküsü yakında beyazperdede, sinemaseverlerle buluşacak. 
Kültür Sanat 19 Şubat 2018 - 14:18

‘Kuyu Köpek’ bugün Haçiko Derneği tarafından sahiplenildiği yeni yuvasında gözlerden uzak, sakin, mutlu, güçlü ve sağlıklı günler geçirirken bir de yaşam öyküsünün film olma heyecanını yaşıyor. Kuyu’nun hayat hikayesi de bir süredir beyazperdeye aktarılmaya çalışılıyor.

Hann Media’nın ‘Sarıl / The Hug’ ismiyle çekeceği filmi Yiğit Güralp yönetecek.

Kuyu’nun kurtarılma hikayesini tanıklarından dinleyen Güralp, senaryoyu da kaleme aldı. “Takip eden herkes için, yitip gitmekte olan umudun yükselişine dair bir zafer olarak tarihe geçecek bu hikaye birbirinden ilginç insan hikayeleriyle örülü. Kurtarmaya katılan herkes, küçük bir can için mücadele ederken, kendi hayatlarıyla ilgili dönüm noktaları da yaşamışlar. Filmimizde bunlara da yer veriyoruz” diyen Güralp, film için pek çok hayvan hakları dernek ve konfederasyonu ile görüştüklerini anlattı.

Sarıl, yıl sonunda izleyicilerle buluşacak.