Müfit Can Saçıntı’dan yeni film müjdesi! Gençlerin sorunlarını anlatacak

'Mandıra Filozofu' ve 'Yaşamak Güzeldir' filmleriyle izleyicinin beğenisi kazanan yönetmen, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı yeni filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Aile filmi çekeceğini söyleyen Saçıntı, "Filmde, gençler ve onların sorunlarını mizahi yolla işleyeceğim" dedi.

Müfit Can Saçıntı’dan yeni film müjdesi! Gençlerin sorunlarını anlatacak

Televizyon dizileri ve sinema filmlerindeki ‘Mandıra Filozofu’ tiplemesiyle tanınan yönetmen, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı, Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüsü’nde düzenlenen ‘İyi Ki Doğdun Sinema’ etkinliğinde öğrencilerle buluştu.

Yeni filminin çekimlerine kısa bir süre içinde başlayacağını belirten Saçıntı, “Filmimde gençler ve onların sorunları yer alacak. Üniversite mezunu işsiz bir gencimiz var. Sevdiği kızla evlenmek istiyor. İşsiz olduğu için babaları buna karşı çıkıyor. O da para bulmak için birtakım yollara sapıyor. Ben filmde gencin babasını oynayacağım. Gençlerin sorunlarını mizahi bir dille işleyen bir film olacak. Filmin ismi henüz belli değil. İyi bir aile filmi için aklına isim gelen varsa bana ulaşsın. Aklımdan geçen oyuncularımız var. Ama bunu açıklamak için daha erken” dedi.

‘MANDIRA FİLOZOFU’NUN DEVAMI GELMEYECEK’

İzleyicinin beğenisini toplayan ‘Mandıra Filozofu’ serisinin devamının gelmeyeceğini açıklayan Saçıntı, “Anadolu mizahının Nasrettin Hoca’dan bu yana içi dolu ve mesaj kaygılı bir mizah olduğunu düşünüyorum. Çünkü ‘parayı veren düdüğü çalar’ diyen Nasrettin Hoca ile ‘ye kürküm ye’ diyen Nasrettin Hoca ‘paraya karşıyım’ diyen Mandıra Filozofu’nun atası. Mandıra Filozofu dışında filmler çekeceğim ama hep aynı çizgide filmler çekeceğim. Bu çizgi de yamuk olmayacak” dedi. DHA

Bambaşka bir Star Wars! Bir de böyle izleyin... İlginizi Çekebilir Bambaşka bir Star Wars! Bir de böyle izleyin...