Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Muğlalıları güldüren oyun
Muğlalıları güldüren oyun
Kısa süre önce kurulan Menteşe Belediyesi'nin tiyatro topluluğu 'Bize Gülmek Lazım 2' oyunuyla izleyicileri güldürdü. 
Kültür Sanat 26 Şubat 2018 - 12:07

Halil Eğriboyun – Muğla

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ çalışanları ile Menteşe Belediyesi çalışanlarından oluşan tiyatro topluluğu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde perde açtı. Tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, 4 farklı skeçten oluşuyordu. Oyunu izlemeye gelenler, kahkahalara boğuldu.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş oyun sonunda izleyenlerin ayakta alkışladığı tiyatroculara teşekkür plaketi ve sertifika takdim etti. Gümüş, tiyatronun bireysel ve toplumsal yaşamdaki önemine dikkat çekerek, “Toplumu geliştiren, bireye bakış açısı kazandıran ve medeni cesaret aşılayan en önemli unsurlardan birisi de sanattır ve tiyatrodur. Gülmeye ve düşünmeye çok ihtiyacımız olan şu dönemde bu tiyatro oyununu sahneleyerek bizi hem güldüren hem de düşündüren tiyatro topluluğumuza emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Oyunun Yönetmeni Murat Meral hem oyuncu hem de yönetmen olarak başarılı performansıyla dikkat çekti.

Son güncelleme: 20:05 - 26.02.2018