Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mültecilerin dramını camla anlattı
Mültecilerin dramını camla anlattı
Cam sanatçısı Felekşan Onar, Berlin İslam Müzesi'nde sergilenen 'Kanatsız Kuşlar' sergisi kapsamında 'Artist Talk' etkinliğine katıldı ve sanat serüvenini anlattı.
Kültür Sanat 28 Mart 2018 - 16:30

Cam sanatçısı Felekşan Onar'ın ‘Perched/Kanatsız Kuşlar’ enstalasyonu 25 Ocak'ta gerçekleşen özel galanın ardından 8 Nisan'a kadar Bergama Müzesi’nin güney kanadında bulunan Berlin İslam Müzesi'nde olmak üzere yerini almıştı. Felekşan Onar, 22 Mart Perşembe akşamı müzede gerçekleşen Artist Talk'ta cam sanatına dair tüm hikayesini paylaştı.

‘Kanatsız Kuşlar’ ile Suriyeli sığınmacıların durumuna dikkat çekmek isteyen Onar’a İstanbul’un Pera semtinde bulunan stüdyosundaki sahneler ilham kaynağı oldu.

feleksanonar-bulten2‘NEREYE GİDECEKLERİNİ BİLMEDİKLERİ İÇİN…’

“Mülteciler kendilerini kaotik bir kentin ortasında buluyor” diyen Onar, “Geleceklerini, nereye gideceklerini bilmedikleri için merdiven ve kaldırımlarda tünemiş gibi oturuyorlar… Aynı yerde gidip-geliyorlar, ancak uçup gidemiyorlar” diyor.

Türkiye'de herkesin günlük yaşamında mutlaka şahit olduğu ‘mülteciler’ durumunu hassasiyetle cam sanatında işleyen Felekşan Onar'ın ‘Kanatsız Kuşları’nı 8 Nisan 2018'e kadar Berlin İslam Sanatları Müzesi'nde görülebilecek.