Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Müslüm Gürses’in sırdaşı konuştu! “İlk defa ağladığını gördüm”
Müslüm Gürses’in sırdaşı konuştu! “İlk defa ağladığını gördüm”
Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz, arabeskin babasının vefatından önce yaşadıklarını anlattı.
Kültür Sanat 3 Şubat 2019 - 15:53

Arabesk müziğin ‘babası’ olarak bilinen Müslüm Gürses'in yıllar boyunca menajerliğini yapan Nevzat Takmaz, ‘Plak Ve Ben'e yaptığı açıklamada Gürses ile ölümünden önce yaşadıklarını anlattı. By-Pass ameliyatı için gittiği hastanede 4 ay boyunca verdiği yaşam mücadelesini 6 yıl önce kaybeden Müslüm Gürses'in yoğun bakımdan çıkıp hep eve gideceğini düşündüğünü belirten Takmaz, “Hep yoğun bakımdaydı. Bir ara kendine gelmişti hiç unutmam. Beni yanına çağırdı. Hatta canı kebap bile istedi. ‘Kim var yukarıda' dedi. Bende ‘Kimse yok' dedim ve koskoca Müslüm Gürses'in gözünden yaş geldiğini ilk defa ağladığını gördüm. İnanın o gün bugündür kendime gelemedim. Hep o anı düşünürüm. O dağ gibi adam bir anda çöktü. Bir daha konuşamadık, veda etmiş olduk” dedi.

MEZARINI ZİYARET EDEN YOK

Sanat dünyasında yaşanan vefasızlığa sitem eden Takmaz, “O dönem hastaneye gelen ya da arayan çok isimler vardı sağ olsunlar. Ama benim gücüme giden mezarına ziyaret eden hiç kimse yok. Zincirlikuyu'da mezarını temizleyen kişilerden öğreniyorum hiç kimse gitmiyormuş. İnanın çok üzülüyorum” diye konuştu.