Sözcü Plus Giriş

Mutluluk Zamanı’nda Bülent Ortaçgil rüzgarı

'Mutluluk Zamanı' adlı sinema filminde, Bülent Ortaçgil'in 'Bu Su Hiç Durmaz' adlı şarkısının seslendirildiği sahneler, günlerce konuşulacak gibi gözüküyor.

null
Güncellenme: 15:16, 10/11/2017

Elçin Sangu ve Barış Arduç, ‘Mutluluk Zamanı’ adlı sinema filminde Bülent Ortaçgil’in ‘Bu Su Hiç Durmaz’ adlı şarkısını seslendirdi. Bugün vizyona giren filmde yer alan söz konusu sahneler, günlerce önceden konuşulmaya başlandı. ‘Mutluluk Zamanı’na Bülent Ortaçgil dokunuşu’ olarak tanımlanabilecek bu durum ilk değil. Daha önceden de Ortaçgil’in besteleri sinema filmlerinde kullanılmış ve tıpkı bugün olduğu gibi fazlasıyla ses getirmişti.

Bir Eylül Akşamı
Bülent Ortaçgil’in ‘Bir Eylül Akşamı’ şarkısı, 2010 yapımı ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ filminde kullanılmıştı. Başrollerini Mehmet Günsur ve Belçim Bilgin Erdoğan’ın paylaştığı filmde, şarkıyı Günsür seslendirmişti.

‘Sensiz Olmaz’

2004 yapımı olan ‘Neredesin Firuze’ filminin müziklerinden biri de yine Bülent Ortaçgil’in ‘Sensiz Olmaz’ adlı eseriydi. Demet Akbağ, Haluk Bilginer ve Özcan Deniz gibi isimlerin yer aldığı filmde, bu şarkıyı Müslüm Gürses yorumlamıştı.

‘Olmalı mı Olmamalı mı’

Bülent Ortaçgil’in ‘Olmalı mı Olmamalı mı’ adlı şarkısı da başrollerini Kadir İnanır ve Müjde Ar’ın paylaştığı Pisi Pisi adlı filmde kullanıldı. Kadir İnanır’ın bir fotoğrafçıyı canlandırdığı bu filmde, Müjde Ar ise zengin bir genç kadını oynuyordu.

İlginizi ÇekebilirTürkiye'nin dünyaya açılan yıldızıTürkiye'nin dünyaya açılan yıldızı
Yayınlanma Tarihi:15:14,