Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nazım Hikmet DasDas’ta anılacak
Nazım Hikmet DasDas’ta anılacak
Ersin Umut Güler'in yönettiği, Yolcu Tiyatro’nun yeni oyunu 'Kürklü Venüs' 11 Ocak'ta ilk kez 'DasDas Sahne'de izleyicilerle buluşacak. Ayrıca Nâzım Hikmet 115. doğum gününde Yetkin Dikinciler, Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan’ın şiir ve müziği birleştirdikleri bir melodram ile 15 Ocak Pazartesi akşamı DasDas’ta anılacak. 
Kültür Sanat 8 Ocak 2018 - 12:12

Nâzım Hikmet 115. doğum gününde Yetkin Dikinciler, Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan'ın şiir ve müziği birleştirdikleri bir melodram ile 15 Ocak Pazartesi akşamı DasDas'ta anılacak. Usta müzisyen ve besteci Fazıl Say'ın prodüktörlüğünü yaptığı ‘İlk Atlas’ albümüyle çıkış yapan İklim Tamkan ve Senem Demircioğlu, ‘Mavi Gözlü Dev’ filminde Nâzım Hikmet’e can veren Yetkin Dikinciler ile beraber “DasDas” sahnesinde olacak.

Ayrıca DasDas’ta yarın 9 Ocak akşamı Bernard- Marie Koltès’in yazdığı, Rıza Kocaoğlu'nun rol aldığı ve üç sezondur oynanan ‘Ormanlardan Hemen Önceki Gece’ oynanacak. Aynı akşam ayrıca Doğu Demirkol, stand-up şovu ile DasDas Performans Sahnesi’nde olacak.

KÜRKLÜ VENÜS İLK KEZ SAHNELENECEK

10 Ocak'ta DasDas prodüksiyonu bir başka oyun ‘Kayıp El’ sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu'nun rol aldığı oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir dille anlatılıyor. Ersin Umut Güler’in yönettiği, Yolcu Tiyatro'nun yeni oyunu ‘Kürklü Venüs’ 11 Ocak’ta ilk kez ‘DasDas Sahne’de izleyicilerle buluşacak.

12 Ocak akşamı, DasDas prodüksiyonu ‘Uyarca’ seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt'ın 1972'de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile ‘Uyarca’yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu'nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor. ‘Uyarca’ ayrıca 13 ve 14 Ocak'ta DasDas'ta yeniden sahnelenecek.

YUTMAK, DASDAS SAHNE’DE

Stef Smith'in yazdığı, İbrahim Çiçek'in yönettiği, Ece Dizdar, Başak Daşman ve Merve Dizdar'ın yer aldığı “Yutmak” oyunu 13 Ocak akşamı DasDas Sahne'de ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Geçtiğimiz sezon birçok ödül alan Craft Tiyatro'nun oyununda özgürleşmek için birbirlerine destek olan heyecanlı, kırılgan, ölüm orucuna yatmış, yüksek obsesyonlu, terk edilmiş, daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikayesi anlatılıyor.


Bugüne kadar 10 ilde, 200’den fazla sergilediği tek kişilik gösterisi ‘Açık Konuşuyorum’a şartlar gereği, popülarite anlamında hayatındaki değişiklikleri de eklediği yeni gösterisi “Komik olan ben değilim” ile devam eden Cem İşçiler 16 Ocak akşamı DasDas Performans Sahnesi'nde izleyicisiyle buluşacak.

‘DasDas’ta geçtiğimiz senenin kapalı gişe oyunu ‘Joseph K’ 19 Ocak'ta sahnede olacak. Kafka'nın ‘Dava’ adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka'nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava'sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.