Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nazım Hikmet Vakfı çirkin saldırıyı kınadı
Nazım Hikmet Vakfı çirkin saldırıyı kınadı
Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen saldırıya yönelik bir tepki de Nazım Hikmet Vakfı'ndan geldi
Kültür Sanat 21 Şubat 2017 - 16:52

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin giriş kapısında gerçekleştirilen kundaklama eylemi, Türkiye’de ve dünyada tepkilere yol açarken, Nazım Hikmet Vakfı Yönetim Kurulu da çirkin saldırıya yönelik bir bildiri yayınladı.

nazim2

MSM’nin yetiştirdiği sanatçılara dikkat çeken Nazım Hikmet Vakfı yayınladığı bildiride şu ifadelere yer verdi:

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne Yapılan Saldırı, ülkemizde aydın ve sanatçılar üzerinde uygulanan baskının artık Nazilerin Almanya'da iktidara geliş yıllarında uyguladığı yöntemlerle örtüştüğünü göstermesiyle özel bir önem taşıyor.

Yetiştirdiği sanatçılarla ne denli yetkin bir sanat kurumu olduğunu göstermiş Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden ne isteniyor? Orada bedelsiz olarak tiyatro eğitimi alan öğrencilerden neden rahatsız olunuyor?

Bir ülkeyi, kendisi gibi düşünmeyenler için cehenneme çevirmeye kalkanlar, tarihin akışını tersine çeviremeyeceklerini bilmeli. Galileo'ya dünyanın dönmediğini söyletmeye çalışan gericilikle, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni yakanlar aynı anlayışın temsilcileridir.

Dünya dönüyor, dönmeyi de sürdürecek.

Güneş her sabah doğuyor, yine doğacak ve hiçbir şey karanlıkta kalmadı, kalmayacak.

Bu saldırıyı yapanları ve azmettiricilerini kınıyor, failin yakalanarak kamuoyunun aydınlatılmasını talep ediyoruz.

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı
Yönetim Kurulu