Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nedim Gürsel, Türkçe’nin büyük şairi Nâzım’ı anlatacak
Nedim Gürsel, Türkçe’nin büyük şairi Nâzım’ı anlatacak
Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, 'Nâzım Hikmet Konferansları' kapsamında, kitapları 25 dile çevrilmiş, ulusal ve uluslararası birçok ödülün sahibi yazar Nedim Gürsel’i ağırlayacak.
Kültür Sanat 16 Kasım 2017 - 14:42

Nedim Gürsel, Nâzım Hikmet'in poetikasını ayrıntılarıyla açıklayan ve ilk kez 1992 yılında kitaplaşan Dünya Şairi Nazım Hikmet adlı yapıtından yola çıkarak, Nâzım Hikmet'in şiirlerinde yenilik ve gelenek sorununu ele alacak. Gürsel, Şeytan, Melek ve Komünist adlı romanından hareketle şairin hayatına, yüzüncü yılı kutlanan 1917 Ekim Devrimi bağlamında, günümüzden eleştirel bir bakış yöneltecek.

Moderatörlüğünü Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi, yazar Murat Gülsoy'un yapacağı etkinlik, herkese açık ve ücretsiz olarak 23 Kasım Perşembe günü saat, 15:00'de Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Demir Demirgil Salonu'nda gerçekleşecek.