Nefertiti’nin duygu ve komedi yüklü hikayesi

Tiyatro Şenay’ın sahneye koyduğu, Nur Gürkan’ın tek kişilik komedi oyunu 'Nefertiti Silifke’de', tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyun, sanata ve hayata âşık bir kadının komik ve düşündüren hikâyesini anlatıyor.

Nefertiti’nin duygu ve komedi yüklü hikayesi

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Nur Gürkan'ın ‘Nefertiti Silifke'de’ isimli tek perdelik komedi oyununda; yıllardır maddi sorunlarla boğuştuğu için performans sanatına yönelen fakat yaptığı performanslar dansözlük sanılan, resim ve heykel sanatçısı Canan Yolcu'nun hayatı konu ediliyor.

“Toplum soğuk yakınlıklar içinde, birbirimizi öldürebilecek bir dil oluşturduk, bütün ilişkilerimiz köle-efendi ilişkisine dönmüş, sanata tutunarak insanların dikkatini çekecek ve ortak bir dil oluşturacak bir şey yapmalıyım” diyen Canan, hiç ummadığı bir şekilde, belediye tarafından düzenlenen ev kadınları sergisi için yaptığı heykelle ülkenin gündemine düşüyor. Kendisini, hep eleştirdiği o popüler kültürün tam da ortasında bulan Canan da artık şöhret sarhoşu oluyor. Sanata ve hayata âşık Canan Yolcu, nam-ı diğer Nefertiti'nin komik ve bir o kadar da düşündüren hikâyesi, aslında hepimizin hikâyesi…

nefertiti
Ali Cüneyd Kılcıoğlu'nun kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Onur Şenay'ın oturduğu ‘Nefertiti Silifke'de’ oyununda; Fatih Er, Ahmet Tekeş, Elif Güney, Murat Topal, Nurcan Yanık, Erol Özdemir, Güner Özkul, Tuğçe Tekin, Müjgan Dervish ve Ali Poyrazoğlu sesleriyle Nur Gürkan'a eşlik ediyorlar. Uğur Şenay'ın fotoğraflarını çektiği ve afişini hazırladığı oyunun ışık tasarımını Sinan Arslan, özgün müziklerini ise Sanayi Mutlu yaptı.

Tiyatro Şenay'ın tek perdelik oyunu ‘Nefertiti Silifke'de’; 14 Aralık 2017, Pazar akşamı Gayrettepe KATS Sahne'de tiyatroseverlerle buluşacak.

Fatma Girik'e 50 yıl önceye götürecek doğum günü sürprizi İlginizi Çekebilir Fatma Girik'e 50 yıl önceye götürecek doğum günü sürprizi