Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nehir Erdoğan: “Derdimizi anlatmak için oyunculuğu aracı kılmışız”
Nehir Erdoğan: “Derdimizi anlatmak için oyunculuğu aracı kılmışız”
İkizler Memo - Can dizisinde Melek karakterini canlandıran Nehir Erdoğan, “Biz derdimizi anlatmak için oyunculuğu aracı kılmışız. Oyuncu olmasaydım da kendimi anlatabilmek için başka bir yol bulurdum herhalde. Hepimiz yolcuyuz” dedi.
Kültür Sanat 1 Şubat 2019 - 15:05

MAG dergisine konuşan Nehir Erdoğan, kariyeriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Güzel oyuncunun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“Biz derdimizi anlatmak için oyunculuğu aracı kılmışız. Oyuncu olmasaydım da kendimi anlatabilmek için başka bir yol bulurdum herhalde. Hepimiz yolcuyuz. Sezen Aksu ‘herkes payına düşeni yaşar’ der ya? Öyle bence. Ayrıca başarının ‘sürdürülebilir’ bir kavram olduğu malum.

Çok kıymetli oyuncularla çalışma fırsatım oldu, bu zamana kadar. Şu anda da Özgürcan Çevik'le oynamaya bayılıyorum. Hayattan ilham alıyorum.

“AŞK HER YERDE”

Bu iş (İkizler Memo – Can) benim için Erler Film ve ekibiyle, güvendiğim insanlarla evimde olmak gibi.. İyi kalpli insanlar bir aradayız. Senaristimiz Ahmet Yurdakul, eskide kalmış naiflikleri hatırlatıyor. Güveniniz, tecrübeniz, daha içiniz; sizi doğruya yönlendiriyor

(İnternet dizileriyle ilgili) Gidişat, bir gün olacak gibi gösteriyor. Televizyonlar yok olacak demiyorum tabi ki, onlar da çağa ayak uyduracaklar bir şekilde.

1549020359_nehir_erdo__an_1
Bir dakika bile koca bir zaman olabiliyor, 160 dakika yetiştirirken. Kurtarılmış zamanlarda, dinlediğin müziklerle, ettiğin sohbetlerle olduğun evrenden kaçamak çıkışlar yaratıyorsun tabi ki kendine. Bence önemli olan şu; sen mesleğe değil, meslek sana ait olmalı.

Olduğum yerde yaşamaya gayret gösteren biriyim.

Aşk her yerde. Bazen onu görmeyi seçiyoruz, bazen de duymuyoruz acı çekiyoruz.”