Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nelly White Band’den sıcacık bir kış albümü
Nelly White Band’den sıcacık bir kış albümü
Nelly White Band, iki yıldır üzerinde çalıştığı ilk albümü Ordinary Woman adlı albümünü yayınladı.
Kültür Sanat 18 Ocak 2018 - 11:45

Arpej Yapım etiketiyle çıkan albüm, 10 parçadan oluşuyor. Pop, rock, caz türündeki şarkıların büyük bir bölümü grubun solisti Nelly White tarafından bestelendi.

‘Ordinary Woman’ ismini taşıyan albüm Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Pera sanatçıları ile yapılan kayıtlarla tamamlandı. Bas gitar, yaylılar, davul, gitarlar, üflemeliler, klavyeler ve piyano bestelerde ağırlıkta yer alan enstrümanlar arasında yer alıyor.

nellywhitealbum
NELLY WHITE KİMDİR? 

3 yaşında piyano çalmaya başladı. Londra Kraliyet Müzik Akademisinde piyano, yan flüt ve müzik teorisi dersleri ile müzikal eğitim aldı. Müzik öğretmeninin ‘sesleri duyduktan sonra söyleme' testlerine yönlendirmesiyle sesini fark eden Nelly, şarkı söylemeye başladı. Korolarda ve değişik müzik gruplarında şarkı söyledi, piyano çaldı. Pazarlama, halkla ilişkiler ve grafik tasarımı eğitimini tamamlayıp iş hayatına başladı. Bir süre sonra kişisel nedenlerden dolayı Türkiye'ye geldi. Bu süreçte vokal koçluğu ve sağlığı için diyetisyenlik eğitimi aldı. Türkiye'de hayat arkadaşı Çağlar Anber ile tanışıp müzik hayatına geri
döndü. Beraber ailelerini kurup müzik yolculuklarında da beraber yürüyorlar.