Netflix tepkiler üzerine diziyi kaldırdı

İçerik platformu Netflix, Filipinler yönetimi ile Pine Gap isimli dizi sebebiyle karşı karşıya geldi. Netflix dizinin bazı bölümlerini yayından kaldırdı.

Netflix tepkiler üzerine diziyi kaldırdı

Türkiye’de de yayınlanan Pine Gap isimli dizi Filipinler’de kriz yarattı… Altı bölümlük dizinin bazı bölümlerinde gösterilen haritada Güney Çin Denizi’nin sınırları Çin içerisinde göstermesine tepki gösteren Filipinler’in itirazı ile birlikte dizinin bazı bölümleri yayından kaldırıldı.

Casus dizisi olarak bilinen Pine Gap isimli dizinin iki bölümünün Filipinler’de yayından kaldırıldığı belirtilirken Netflix yönetimi, “Filipinler hükümetinin talebi doğrultusunda iki bölüm yayından kaldırıldı” açıklamasını yaptı. Avustralya yapımı dizide gösterilen haritanın egemenliğe bir saldırı olduğunu savunan Filipinler yönetimi, bu bölümlerin yayından kaldırılması için Filipinler Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla bir açıklama yapmıştı.

Pine Gap, bu yılın başında Vietnam’dan da benzer bir itiraz gelmesi sonucunda yayından kaldırılmıştı.
Netflix'ten Kraliyet ailesini kızdıracak hamle... Prenses Diana röportajı The Crown'da gösterilecek İlginizi Çekebilir Netflix'ten Kraliyet ailesini kızdıracak hamle... Prenses Diana röportajı The Crown'da gösterilecek

Netflix'e 8.5 milyar TL kazandıran Squid Game'in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk: Bana bonus vermediler İlginizi Çekebilir Netflix'e 8.5 milyar TL kazandıran Squid Game'in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk: Bana bonus vermediler