Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Netflix ‘Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendireceğiz’
Netflix ‘Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendireceğiz’
Netflix yaptığı bir açıklama ile Türkiye'de sundukları ebevyn kontrollerini güçlendirme kararı aldığını açıkladı ve artık 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olunacağını söyledi...
Kültür Sanat 2 Aralık 2019 - 13:37

Son zamanlarda çocukların erişmemesi gereken yapımlardaki +18 içeriklerden dolayı müşterilerinden şikayet alan Netflix, yaptığı bir açıklama ile Türkiye’de sundukları ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldığını belirtti.

Gönderilen ‘Basın açıklaması’ şöyle: “Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek.”

Son güncelleme: 13:41 - 02.12.2019