Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nilüfer Kadın Korosu’nun konserine yoğun ilgi
Nilüfer Kadın Korosu’nun konserine yoğun ilgi
Bursa'da Nilüfer Kadın Korosu, yardım amaçlı konserler dizisine devam ediyor. Hiçbir müzik eğitimi almayan 175 kadının bir araya gelmesiyle kurulan koronun son konser gelirleri Batman ve Mardin'deki okulların ihtiyacında kullanılacak.
Kültür Sanat 5 Mart 2019 - 10:09

2005 yılında Dr. Aysel Gürel tarafından kurulan Nilüfer Kadın Korosu konserlerine devam ediyor. Hiçbir müzik eğitimi almayan 32 ile 78 yaşlarındaki 175 kadının bir araya gelmesiyle kurulan koro bütün masraflarını kendisi karşılarken, konserlerden elde ettiği geliri; şiddete uğrayan kadınlara, hasta çocukların tedavilerine, küçük yaşta kız çocukların evlendirilmemesine yönelik projelere destek olmak için ve özellikle Doğu’daki okul ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıyor.

KONSERİN GELİRİ BATMAN VE MARDİN’DEKİ OKULLARA

2017 yılında dernekleşen Nilüfer Kadın Korosu Derneği dün düzenlediği konserle izleyicilerinin karşısına çıktı. Bursa Akademik Odalar Birliği Oditoryum salonunda gerçekleşen konsere vatandaşların ilgisi yoğun oldu.
(DHA)