Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nilüfer’de ‘Göçmenleeer’e büyük ilgi
Nilüfer’de ‘Göçmenleeer’e büyük ilgi
6. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen 'Göçmenleeeer' adlı oyun büyük beğeni toplarken, izleyicilerden tam not aldı.
Kültür Sanat 30 Mart 2018 - 10:46

Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği 6. Nilüfer Tiyatro Festivali bir birinden değerli oyunlarla devam ediyor. Festival kapsamında Dostlar Tiyatrosu'nun sahnelediği Genco Erkal'ın ise hem yönetip hem de oynadığı ‘Göçmenleeeer' adlı oyun Nazım Hikmet Kültürevi'nde izleyicilerle buluştu. Matei Visniec'in kaleme aldığı oyunda usta isim Genco Erkal'ın yanı sıra Şirvan Akan, Ayşe Lebriz Berkem, L. Can Bulut, Cem Çetin ve Yiğit Yarar rol aldı. Mültecilerin hayatta kalma mücadelelerinin ele alındığı tek perdelik oyun sonunda izleyenler oyuncuları ayakta alkışladı.

YAŞ GÜNÜNÜ SAHNEDE KUTLADI

Matei Visniec imzalı gerçekçi ve yer yer absürt tınılı oyun, usta sanatçı Genco Erkal eliyle sahneye taşınıyor. Erkal'ın sıkı sık tasarladığı belgesel tiyatro formunda izleyicinin karşısına çıkan oyunda hem tasarım dili hem de söylemiyle seyirci de işin içine dahil ediliyor.  Usta sanatçı Erkal, aynı zamanda sahnede 80’inci yaş gününü de kutlamış oldu.