Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nuri Bilge Ceylan’dan ‘Babamın Dünyası’ ve ‘Sinemaskop Türkiye’ sergisi
Nuri Bilge Ceylan’dan ‘Babamın Dünyası’ ve ‘Sinemaskop Türkiye’ sergisi
Yönetmen, senarist ve fotoğraf sanatçısı Nuri Bilge Ceylan eserleriyle Baksı Müzesi’ne konuk oluyor. 'Nuri Bilge Ceylan Baksı'da' adlı sergi 25 Ağustos'a kadar Baksı Müzesi’nde ziyaret edilebilecek.
Kültür Sanat 6 Mayıs 2019 - 14:32

Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Nuri Bilge Ceylan Baksı’da’ adlı fotoğraf sergisi, Baksı Müzesi’nde ziyarete açıldı. ‘Dirimart'ın katkılarıyla gerçekleşen ve Ceylan'ın 2003-2013 yılları arasında ürettiği fotoğraflarını bir araya getiren sergi, ‘Babamın Dünyası’ ve ‘Sinemaskop Türkiye’ olmak üzere iki bölümden oluşuyor.
Sergi Nuri Bilge Ceylan'ın çok yönlü ve derin dünyasının Anadolu'ya taşınması tahayyülünün bir bölümünü oluşturuyor. Bu sergi sanatçının sinema ile fotoğraf dünyası arasındaki geçişkenliliğin ve çok katmanlılığın bir kutlaması düşüncesi üzerine inşa edildi.
Sanatçı yakın ilgi duyduğu kırsal dünyayı, kırsal bir alanda varolma kararlılığı taşıyan Baksı Müzesi'ne götürüyor. Bu nedenle sergi, sanatçının yapıtlarıyla kırsala olan yolculuğu olarak da değerlendirilebilir.