Sözcü Plus Giriş

O isimleri öldürene 1,5 milyon dolar verecek

Hindistan'da bulunan Bharatiya Janata Partisi'nin Haryana yöneticisi Suraj Pal Amu, 'Padmavati' filminin yönetmeni Sanyaj Leela Bhansali ile başrol oyuncusu Deepika Padukone'yi öldürene 1 milyon 500 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.

null
Güncellenme: 10:44, 21/11/2017
O isimleri öldürene 1,5 milyon dolar verecek

Hindistan’da milliyetçi iktidar partisinin üyesi Suraj Pal Amu, Hindu kraliçeyle Müslüman hükümdar arasındaki ilişkiyi işleyen ‘Padmavati’ filminin yönetmeni ve başrol oyuncusunu öldürene 1,5 milyon dolar ödül teklifinde bulundu.

Bharatiya Janata Partisi’nin Hindistan’ın kuzeyindeki Haryana eyaletindeki yöneticisi Suraj Pal Amu, düzenlenen bir mitingde, Hindu bir kraliçe ile Müslüman bir hükümdar arasındaki ilişkiyi anlatan ‘Padmavati’ filminde rol alan Deepika Padukone ve filmin yönetmeni Sanjay Leela Bhansali’nin başına 1 milyon 500 bin dolar ödül biçti.

1 Aralık’ta vizyona girmesi planlanan filmin gösterimi, gelen tepkiler üzerine ertelenmişti.

16. yüzyıldan kalma Sufi şiiri ‘Padmavat’ üzerine inşa edilen ‘Padmavati’ filminde, Delhi’nin Müslüman Sultanı Alaeddin Halaci tarafından yakalanmaktansa kendisini öldürmeyi seçen cesur ve güzel Rajput kraliçesinin kurgusal hikayesi anlatılıyor.

Yönetmen Sanjay Leela Bhansali, filmdeki ana karakterler arasında romantik bir ilişki varmış gibi göstererek tarihi çarpıtmakla eleştiriliyor.

İlginizi ÇekebilirNurgül Yeşilçay'a İran Kültür Bakanı'ndan vetoNurgül Yeşilçay'a İran Kültür Bakanı'ndan veto