Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O isimleri öldürene 1,5 milyon dolar verecek
O isimleri öldürene 1,5 milyon dolar verecek
Hindistan'da bulunan Bharatiya Janata Partisi'nin Haryana yöneticisi Suraj Pal Amu, 'Padmavati' filminin yönetmeni Sanyaj Leela Bhansali ile başrol oyuncusu Deepika Padukone'yi öldürene 1 milyon 500 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.
Kültür Sanat 21 Kasım 2017 - 10:44

Hindistan’da milliyetçi iktidar partisinin üyesi Suraj Pal Amu, Hindu kraliçeyle Müslüman hükümdar arasındaki ilişkiyi işleyen ‘Padmavati’ filminin yönetmeni ve başrol oyuncusunu öldürene 1,5 milyon dolar ödül teklifinde bulundu.

Bharatiya Janata Partisi’nin Hindistan’ın kuzeyindeki Haryana eyaletindeki yöneticisi Suraj Pal Amu, düzenlenen bir mitingde, Hindu bir kraliçe ile Müslüman bir hükümdar arasındaki ilişkiyi anlatan ‘Padmavati’ filminde rol alan Deepika Padukone ve filmin yönetmeni Sanjay Leela Bhansali’nin başına 1 milyon 500 bin dolar ödül biçti.

1 Aralık’ta vizyona girmesi planlanan filmin gösterimi, gelen tepkiler üzerine ertelenmişti.

16. yüzyıldan kalma Sufi şiiri ‘Padmavat’ üzerine inşa edilen ‘Padmavati’ filminde, Delhi’nin Müslüman Sultanı Alaeddin Halaci tarafından yakalanmaktansa kendisini öldürmeyi seçen cesur ve güzel Rajput kraliçesinin kurgusal hikayesi anlatılıyor.

Yönetmen Sanjay Leela Bhansali, filmdeki ana karakterler arasında romantik bir ilişki varmış gibi göstererek tarihi çarpıtmakla eleştiriliyor.