Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O mesajların sahibi Erhan Güleryüz değilmiş… Hesabın sorumlusu kovuldu
O mesajların sahibi Erhan Güleryüz değilmiş… Hesabın sorumlusu kovuldu
AKP'ye olan yakınlığı ile bilinen Erhan Güleryüz'ün #Herşeyçokgüzelolacak mesajını kendisinin atmadığı açıklandı.
Sercan MERİÇ
Kültür Sanat 8 Mayıs 2019 - 17:14

Ayna grubunun kurucusu Erhan Güleryüz, 2015’te yapılan seçimler için AKP adına bir şarkı yorumlamıştı. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu için beste yapan Güleryüz’ün sosyal medya hesabından bugün #Herşeyçokgüzelolacak etiketiyle Atatürk resmi paylaşıldı. Bu paylaşım, daha önce siyasal mesajlar vermek istemeyen yüzlerce sanatçıya Güleryüz’ün de katıldığına yönelik değerlendirmelere yol açtı.

Takipçilerden birisi de Güleryüz’e AKP’ye şarkı yaptığını hatırlattı. Güleryüz’ün hesabından ise AKP’ye şarkı yazmadıklarını, söz konusu şarkıyı da şantajla okuduklarını belirten bir mesaj paylaşıldı.

GÜLERYÜZ ATMAMIŞ

sozcu.com.tr’nin ulaştığı bilgilere göre; söz konusu mesajlar Güleryüz tarafından atılmadı. Güleryüz, konuyla ilgili ilettiği mesajında, ifadelerin hesabını yöneten sosyal medya sorumlusu tarafından kullanıldığını söyledi. Söz konusu mesajlardan sonra sosyal medya sorumlusunun işine de son verildiği belirtildi.

İŞTE, SÖZ KONUSU MESAJLAR…

Son güncelleme: 18:14 - 08.05.2019