Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O Ses Türkiye birincisi Dodan’dan ilk single: ‘Yoksun’
O Ses Türkiye birincisi Dodan’dan ilk single: ‘Yoksun’
Geçtiğimiz sahne performanslarıyla O Ses Türkiye’ye damgasını vuran ve yarışmanın galibi olan Dodan, single çalışması ‘Yoksun’ için müzikseverlerle buluştu.
Kültür Sanat 12 Aralık 2017 - 10:03

Dodan, EMI – Universal Müzik Türkiye etiketiyle yayınlanan ilk single çalışması ‘Yoksun' ile müzikseverlerle buluştu.

1995 yılında başladığı müzik hayatında bir çok şehirde, bir çok konser veren Dodan, 2005 yılında ‘Dodan Project-Benav’, 2010 yılında ise ‘Şabun (Mutluluk)’ isimli albümlerini yayımladı.

Müzikal çalışmalarını devam ettirirken bir yandan da drama ve oyunculuk üzerine atölye çalışmalarına katılan, bu süre zarfında İzmir’den Ankara’ya pek çok festivalde sahne alıp konserler veren Dodan, ‘O Ses Türkiye’de ‘Haydar Haydar’a getirdiği yorum ile ayakta alkışlanmıştı.

Deneysel tarzı ve kendine has müzikal tavrı ile dikkat çeken Dodan, kayıtlarını Babajim Stüdyoları'nda tamamladığı ‘Yoksun' ve ‘Huma Kuşu'nda bir kez daha türler arasındaki sınırları kaldırıyor. Volkan Öktem, Genco Arı, Volkan Hürsever gibi birçok önemli müzisyenin yanı sıra ünlü yaylı orkestrası İstanbul Strings de kayıtlarında yer aldığı ‘Yoksun’un söz ve müziği Dodan’a ait.

Erzurum Yöresi'nden sözleri anonim bir eser olan ‘Huma Kuşu'nun bestesi ise Dodan ve Erdem Altınses imzası taşıyor.