Sözcü Plus Giriş

Obama çiftinden Netflix’e 2 dizi 4 film

Obama çifti 2018'de anlaştıkları Netflix için çalışmalara başladı. Çift, yapım şirketleri Higher Ground Productions aracılığıyla iki dizi dört film hazırlayacak.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 16:25, 06/02/2021
Obama çiftinden Netflix’e 2 dizi 4 film

Eski ABD Başkanı Barack ve eşi Michelle Obama tarafından kurulan Supreme Ground Productions’un 6 yeni projede Netflix ile çalışacağı duyuruldu.

2018 yılında Netflix ile bir içerik anlaşması imzalayan Obama çiftinin projeleri belli oldu. Obama çifti yapım şirketleri Higher Ground Productions aracılığıyla 2 dizi, 4 yeni filmin hazırlıklarını sürdürüyor.

Öte yandan dizilerden ‘Firekeeper’s Daughter’, Angeline Boulley’in henüz piyasaya çıkmayan yeni romanından uyarlanacak. 18 yaşındaki Kızılderi halkına mensup genç bir kadın, bir polis soruşturmasına yardım etmek için kendi insanlarının içinde gizli bir göreve başlar.

‘Great National Parks’ isimli belgesel dizisi ise Amerika’nın önemli ulusal parklarını anlatacak.

BAŞROLDE RİZ AHMED OLACAK

Film projelerinden ‘Exit West’in başrolünde Riz Ahmed  yer alıyor. Filmde doğaüstü bir olay nedeniyle gerçekleşen global bir göç sırasında yaşanan bir aşk hikayesi anlatılacak.

Everest’e tırmanan ilk dağcı Tenzing Norgay’in gerçek hikayesini anlatan ‘Tenzing’, 29 yaşındaki Celestina’nın ilk evliliğinin gerçekleştiği günü anlatan ‘The Young Wife’ ve bilim kurgu filmi ‘Satellite’ da Netflix’in yeni Obama projeleri arasında yer alıyor.

Barack Obama ve eşi Michelle Obama 2018 yılında internet üzerinden “seç izle” hizmeti veren Netflix ile anlaşmıştı. (DHA)

 

Yayınlanma Tarihi:16:24,