Ödüllü kitap Dost, Türkçe’de

Sigrid Nunez'in kaleme aldığı Dost, Ayşe Sabuncuoğlu tarafından çevrildi, Kafka Kitap tarafından okurlarla buluşturuldu.

Ödüllü kitap Dost, Türkçe’de

2018 Amerikan Ulusal Kitap Ödülü’nü kazanan dost, Türk okurlarla buluştu. Kitabın konusu şöyle: Romanın isimsiz kadın anlatıcısı, aynı zamanda hocası da olan en samimi erkek arkadaşının beklenmedik bir şekilde intihar etmesiyle acılı bir yas sürecine girer ve arkadaşının kısa süre önce sahiplendiği Danua cinsi yaşlı köpeğini de evine almak zorunda kalır. Üstelik kirada oturduğu dairede –sözleşme gereği– köpek bakamayacağını yıllar önce kabul etmiştir. İşte, birlikte yas tutarken birbirini tanımaya da çalışan bu iki canlının öyküsüdür Dost.

DÜNYA ÇAPINDA İLGİ GÖRÜYOR

Genelde hayvan-insan, özeldeyse köpek-insan ilişkilerini ele alan, bu ilişkilerin edebiyat ve kültürdeki temsillerini, yazarlığa ve edebiyat camiasına içkin çatışmalarla bir arada irdeleyen roman, yazarına ABD'de 2018 Ulusal Kitap Ödülü'nü kazandırdığından beri yayınlandığı tüm ülkelerde büyük beğeni kazandı ve kazanmaya da devam ediyor.

Loading...