Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Okul-aile ilişkisi yeniden kuruluyor
Okul-aile ilişkisi yeniden kuruluyor
Eğitimci yazar Müjdat Ataman’ın yeni kitabı Açılın Ben Çocuğum, Elma Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini alacak. Ataman, Açılın Ben Öğretmenim kitabından sonra eğitim sistemini ve bu sistemin kahramanlarını Açılın Ben Çocuğum adlı eserle çarpıcı bir şekilde ele alıyor.
Kültür Sanat 1 Ekim 2019 - 11:42

Farklı üslubu ve farklı bakış açısıyla dikkat çeken yazar, kitabıyla ilgili “Bu kitap, aileleri okulla tanıştırmak ve okulun içinde yaşananları eğitimci gözüyle yansıtmak; eğitimcilere de ailelerin penceresinden yansıyanları göstermek için yazıldı. Okul ve aile arasındaki çatışmaların çocukları ve gençleri nasıl etkilediğini, onların tutkularını nasıl yıllar içinde eksilttiğini; kurulacak okul-aile ilişkisinin nasıl olması gerektiğini, davranış ve tutumlarımızı değiştirerek neleri var edebileceğimizi göstermekten öte bir amacım var. Aileler genelde çocukların güçlü olduğu alana yatırım yapmaya çalışıyorlar. Önünü açmak çok güzel. Bu durumda başka yöntemlerle öğrenme performansı artırılabilir. Çocuğu bir alana itmek değil beraber yürümek gerek. Önünü açın, ket vurmayın. Malzeme verin ama zorlamayın. Çocuğunuzu etiketlemeyin. Bu tür konularda mutlaka öğretmenine, doktoruna ya da varsa psikoloğuna danışın!” dedi.


KÜNYE

Eser Adı: Açılın Ben Çocuğum
Yazar adı: Müjdat Ataman
Yayınevi: Elma Yayınevi
Türü: Eğitim
Tavsiye edilen Satış Fiyat: 29 TL
Basım Tarihi: Eylül 2019
Basım Bilgisi: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 248

Etiketler