Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
On kadın bir ruh
On kadın bir ruh
Türk sanat tarihçi ve sanat danışmanı Itır Lir Tan Senesi’nin Türkiye temsilciliğini yaptığı İtalyan sanat galerisi Liquid Art System, Capri Adası’nda bulunan mekanında kadın sanatçılarını bir araya getiren önemli bir sergiye imza attı.
Kültür Sanat 14 Temmuz 2018 - 03:22

Her sene düzenlenen ‘Capri The Island of Art' açık hava sanat festivali kapsamında gerçekleşen ‘10 Kadın, Bir Ruh' isimli sergide, İtalya'nın önemli çağdaş kadın sanatçıları eserleriyle yer alıyor.

Uluslararası sergi

Güney Koreli sanatçı Seo Young Deok'un eserleri adanın önemli noktalarında sergilenecek.

Güney Koreli sanatçı Seo Young Deok'un eserleri adanın önemli noktalarında sergilenecek.

Kadın haklarına ve kadın sanatçıların uluslararası sanat piyasasında karşılaştıkları zorlukları aşmayı hedefleyen sergi, Liquid Art System Capri'de bu ay sonuna kadar devam edecek. Eserleri sergilenen 10 kadın sanatçıdan, İtalyan sanatçılar Eliana Petrizzi, Francesca Cesarini, Ilaria del Monte ve Belçikalı kadın sanatçı Sarah Van Hoe, serginin açılışında Itır Lir Tan Senesi ve Liquid Art System kurucusu Franco Senesi ile beraber yer aldılar.