Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ona ‘Ajda’ diyorlar
Ona ‘Ajda’ diyorlar
Şarkılar Seni Söyler müzikalinde Ajda Pekkan'ı başarıyla canlandıran Nazlı, "Bana bu rolü veren, beni yüreklendiren ve yönlendiren tiyatronun büyük ustası Müjdat Gezen'e minnet borçuluyum" diyor.
Yüksel ŞENGÜL
Kültür Sanat 15 Kasım 2018 - 15:07

Müjdat Gezen’in yazdığı, yönettiği ve oynadığı, büyük ilgi gören kapalı gişe TİM Show Center’da gösterilen müzikali Şarkılar Seni Söyler, Müzeyyen Senar’ın sahneye çıkışından Zeki Müren’in ölümüne kadar Türkiye’deki gazino dünyasını anlatmaya devam ediyor. Fatih Ürek’in Zeki Müren’i, Melike İpek Yalova’nın Türkan Şoray’ı, Fehmi Dalsaldı’nın Sezen Aksu, Bülent Ersoy ve Zerrin Özer’i, Semiha Yankı’nın ve Cüneyt Arkın’ın kendisini canlandırdığı bu muhteşem müzikalin Ajda Pekkan’ı ise Nazlı oldu. Müzikalde 70’li yıllardaki Ajda Pekkan’ı canlandıran Nazlı, Süperstar’a olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Kuliste herkesin kendisine “Ajda” diye seslendiğini söyleyen Nazlı, şu açıklamayı yaptı:

‘AJDA PEKKAN MÜZİKTEKİ İDOLÜM’

“Peruğumu taktığım anda Ajda Pekkan oluyorum. Benim müzikteki idolümdür kendisi. Süperstar’ı canlandırmak, onun ruhuna bürünebilmek beni inanılmaz şekilde etkiliyor. Bu büyük bir gurur, çok büyük bir başarıdır benim için. Bana bu rolü veren, beni yüreklendiren ve yönlendiren tiyatronun büyük ustası Müjdat Gezen’e minnet borçuluyum. Ajda Pekkan’a benzeme konusunda inanılmaz derecede başarılı olduğumu söylemeleri gururumu okşuyor. Ancak elbetteki ben Nazlı’yım ve müzikte bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kendi yolumda yürüyeceğim.”

nazli-mujdat-gezen