Onu örtbas etmek için…

Kim olduğunu hatırlayan eski ajan, geçmişindeki sırları keşfetmeye karar verir. Babasının ölümü hakkındaki gerçekleri aydınlatmak için tehlikeli bir yolculuk onu bekliyor. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.

Onu örtbas etmek için…

Nefesleri kesecek aksiyon dolu ‘Bourne’ serisinin 5. filminde 2004 yılında gözden kaybolan Jason Bourne yeniden ortaya çıkıyor. Artık hafızası geri gelen ve kim olduğunu hatırlayan Bourne, geçmişindeki sırları keşfetmeye karar veriyor. Babasının ölümü hakkındaki gerçekleri aydınlatmak için girdiği tehlikeli yolda onu durdurmak için çok güçlü düşmanlar karşısına çıkıyor. Filmin başrol oyuncuları Matt Damon ve Alicia Vikander. Yönetmen koltuğunda ise Paul Greengrass oturuyor.

'Bourne' serisinin 5. filminde 2004 yılında gözden kaybolan Jason Bourne yeniden ortaya çıkıyor.

HAYALETLER DÜNYAYA MUSALLAT OLURSA…

Komedi seven izleyiciler için bu hafta 32 yıl aradan sonra gösterime giren Hayalet Avcıları’nı tavsiye edebiliriz. Paul Feig’in yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncuları Kristen Wiig ve Melissa McCarthy. Konusu ise şöyle; Hayaletlerin gerçekten varolduğunu anlatan bir kitap yazan Erin Gilbert ve Abby Yates eserleriyle ses getirememişlerdir. Kitabın üzerinden birkaç yıl geçtikten sonra Gilbert Columbia Üniversitesi’nde hocalık yapmak için kabul aldığında yazdığı bu kitap ortaya çıkar ve akademik camiada alay konusu olur. Ancak hayaletler Manhattan’a musallat olduğunda dünyayı kurtarmak için Gilbert, Yates, mühendis Jillian Holtzmann ve metroda çalışan Patty Tolan güç birliği yapacaktır.

Hayaletlerin gerçekten varolduğunu anlatan bir kitap yazan Erin Gilbert ve Abby Yates eserleriyle ses getirememişlerdir.

MÜKEMMEL BİR ANNE KÖTÜ OLMAYA KARAR VERİRSE…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Eyvah Annem Dağıttı’. Filmin oyuncu kadrosunda Mila Kunis, Kathryn Hahn, Kristen Bell ve Christina Applegate var. Konusu ise şöyle: Amy Mitchell hem çocuklarıyla elinden geldiğince ilgilenmeye çalışan, evin her işine yetişen hem de iş hayatını başarıyla yürüten mükemmel bir anne ve güzel bir kadındır. Ancak yaptığı tüm fedakarlıklara karşın yeterince takdir görmeyen Amy, artık bu tempodan yorgun düşmüştür ve diğer iki arkadaşıyla birlikte bir süre için bile olsa “kötü anne” olmaya karar verir. 3 çılgın annenin, bu yolda karşılacakları en azılı düşman, çocuklarının gittiği okulun Okul-Aile Birliği başkanı Gwendolyn olacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Scott Moore ve Jon Lucas oturuyor.

Amy Mitchell hem çocuklarıyla elinden geldiğince ilgilenmeye çalışan, evin her işine yetişen hem de iş hayatını başarıyla yürüten mükemmel bir anne ve güzel bir kadındır.

İNSANLARIN KÖTÜLÜKLERİNİ ANLATTIĞI O OYUNCAKLAR

‘Şeytanın Oyuncuları’ filminin yönetmen koltuğunda Padraig Reynolds oturuyor. Başrollerinde Christopher Wiehl ve Kym Jackson var. Korku türündeki filmin konusu ise şöyle: Güney Amerika’da yaygın olarak kullanılan Şeytan Oyuncakları, insanların kötülüklerini anlatıp bu oyuncakları atmasıyla kötülük ve günahlardan da kurtulmasına aracı olduğuna inanılan eşyalardır. Polis memuru Matt, öldürdüğü bir seri katilin evinde bu oyuncakların bulunduğu bir kutuyla karşılaşıp onu yanına alır. Ancak kutu yanlışlıkla kızının eline geçer, annesinin dükkanında kendi yaptığı takıları satan küçük kız, yaptığı takılarda bu oyuncakları da kullanır. Ne var ki bu oyuncakları alan insanlarla birlikte Chloe, şeytani bir kötülüğün etkisi altına girerek etraftakilere saldırmaya başlar. Matt’in hem kızının hayatını kurtarmak, hem de kasabadaki kaosu sonlandırmak için çok az zamanı vardır.

Güney Amerika'da yaygın olarak kullanılan Şeytan Oyuncakları, insanların kötülüklerini anlatıp bu oyuncakları atmasıyla kötülük ve günahlardan da kurtulmasına aracı olduğuna inanılan eşyalardır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Loading...