Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Orhan Gencebay’dan ‘Arif Sağ adımı ağzına almasın’ başvurusu
Orhan Gencebay’dan ‘Arif Sağ adımı ağzına almasın’ başvurusu
Arif Sağ ve Orhan Gencebay arasındaki kriz mahkemeye taşındı. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) yönetim kurulundan istifa eden Gencebay, mahkemeye başvurdu ve Sağ'ın kendisi hakkında konuşmaması için tedbir kararı aldırmak istedi.
Kültür Sanat 17 Şubat 2018 - 12:15

Arif Sağ ve Orhan Gencebay arasındaki MESAM krizi mahkemeye taşındı. Sabah’ın haberine göre, Gencebay, mahkemeye başvurarak, Arif Sağ ve diğer üyelerin kendisi hakkında konuşmamasını istedi.

‘Sanatçı kimliğim korunmalı’ diyen Gencebay, bundan sonra demeç verilmemesi için yayın yasağı konulması istedi.

Sağ, MESAM’da yaşanılan krizin ardından, Gencebay’ın başkanlığı bırakmamak için kutuplaşma yarattığını iddia etmişti. Gencebay ise böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etmiş, “Arif Sağ yarım asırdan fazladır dostumdu, bu dostluk artık bitmiştir. Son zamanlarda basına verdiği demeçlerde şahsıma hakaret eden, son derece saygısız ve gerçek dışı, saçma sapan, art niyetle verdiği bilgilerden dolayı bu dostluğu kendisi bitirmiştir. Kendisine sağlıklar diliyorum” demişti.

Son güncelleme: 12:17 - 17.02.2018