Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oscar ödüllü oyuncudan Haluk Bilginer’e övgü
Oscar ödüllü oyuncudan Haluk Bilginer’e övgü
Oscar ödüllü İngiliz oyuncu Ben Kingsley, Türk ve Amerikan ortak yapımı "Osmanlı Subayı"nda birlikte rol aldığı usta oyuncu Haluk Bilginer'i öve öve bitiremedi.
Kültür Sanat 26 Nisan 2017 - 14:31

Türk ve Amerikan ortak yapımı “Osmanlı Subayı” filminde rol alan İngiliz aktör Ben Kingsley, rol arkadaşı Haluk Bilginer’den övgüyle bahsetti. Daha önce Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu filmini izlediğini anlatan Kingsley, “Haluk Bilginer’i görür görmez tanıdım. Kış Uykusu’nda harika bir oyunculuk sergilemişti. Filmdeki performansına bayılmıştım. Haluk Bilginer´in de bu filmde rol alması, yönetmenimizin ve film ekibimizin kadroyu ne kadar başarılı bir şekilde oluşturduğunun bir göstergesi” dedi.
benkingsleyOSMANLI SUBAYI’NDA ROL ALDILAR

Haluk Bilginer de Kingsley’in övgülerine teşekkür ederek, Kingsley ile birlikte oynamaktan çok keyif aldığını söyledi. Yönetmenliğini Joseph Ruben’in yaptığı ABD’de geçtiğimiz ay vizyona giren Osmanlı Subayı, 19 Mayıs’ta Türkiye’de gösterime girecek. Filmde Bilginer’in yanı sıra, Selçuk Yöntem de rol alıyor.

osmanlisubayi