Sözcü Plus Giriş

Öteki hissedenlerin hikâyesi

Ödüllü yazar Güzin Öztürk, Tudem Yayınları’ndan çıkan yepyeni romanı Ben Bir Hayaletim’de her altmış sekiz çocuktan birinde rastlanan otizm sendromu üzerine umut dolu bir yaşam öyküsü kaleme alıyor.

null
Güncellenme: 11:31, 06/11/2017
Öteki hissedenlerin hikâyesi

Güzin Öztürk, Tudem Yayınları'ndan çıkan son kitabı Ben Bir Hayaletim'de okurları otizmli bir kız çocuğun kendi içine kapalı dünyasına davet ediyor.

Mila adındaki otizmli bir çocuğun, fiziksel ve ruhsal devinimlerini, aile ilişkilerini ve arkadaşlıklarını son derece etkileyici bir dille anlatan yazar Güzin Öztürk, küçük kızın insanlar tarafından görünür olma çabasını duygusal bir kendini keşif serüvenine dönüştürüyor.

ÖTEKİLERE DAİR…

Genç okurların, otizmli bir çocukla empati kurabilmelerine olanak sağlayan ve önyargılı yaklaşımlarını yıkmayı hedefleyen kitap, içe dokunan konusu ve su gibi akıp giden anlatısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Tudem Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Ben Bir Hayaletim, öteki gördüklerimize ve öteki hissedenlere dair, duygu dolu ve bir solukta okunan bir roman.

İlginizi ÇekebilirDeniz Türkali'nin özlemi: 'Babamla hâlâ kavga ediyorum!'Deniz Türkali'nin özlemi: 'Babamla hâlâ kavga ediyorum!'
Yayınlanma Tarihi:09:26,