Öyle bir deney yaptı ki…

Fransa'nın en kötü öğretmenleri, gizli bir görev için gittikleri en iyi okulda meşhur yöntemlerini uyguluyor. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.

Öyle bir deney yaptı ki…

İlk filmiyle izleyenleri kırıp geçiren ‘Amman Hocam’ filmi devam filmiyle yeniden güldürmeye geliyor. Filminde yaşanan olayların ardından Fransa’nın en kötü öğretmenleri, gizli bir görev için soluğu denizin öbür tarafında, İngiltere’de alır. Harry Potter’ın Hogwarts Okulu’nu fazlasıyla andıran İngiltere’nin en iyi okulunda meşhur yöntemlerini uygulamaya çalışacaklardır. Başrolünde Kev Adams, Isabelle Nanty ve Didier Bourdon var. Filmin yönetmen koltuğunda Pierre François Martin Laval oturuyor.

yaşanan olayların ardından Fransa'nın en kötü öğretmenleri, gizli bir görev için soluğu denizin öbür tarafında, İngiltere'de alır.

İŞKENCE EDİLEREK ÖLDÜRÜLMÜŞ ÇOCUKLARA…

Patricio Valladares’in yönettiği ABD ve Türk yapımı filmin başrol oyuncuları Selma Ergeç ve Selim Bayraktar. Konusu ise şöyle: Amerikalı belgesel yönetmeni John Gillespie, ünlü Eflak Prensi Vlad Tepeş, yani Kazıklı Voyvoda’yla ilgili bir film çekmek üzere ekibiyle birlikte Romanya’dadır. İstanbul’da bir üniversitede akademisyen olan sevgilisi Nina, bu konuyla ilgili bir ipucu bulduğunu söyleyerek John ve arkadaşlarını acilen İstanbul’a çağırır. İddiaya göre mezarının yeri bilinmeyen Voyvoda’nın cesedi İstanbul’a getirilmiş ve burada gömülmüştür. Araştırmaları, onları Voyvoda zamanında işkence edilerek öldürülmüş çocuklara ve mezarın bulunduğu hayalet köye götürecek, ancak gerçeğe yaklaştıkça daha büyük bir dehşetle yüzyüze kalacaklardır. İstanbul’da bir üniversitede akademisyen olan sevgilisi Nina, bu konuyla ilgili bir ipucu bulduğunu söyleyerek John ve arkadaşlarını acilen İstanbul’a çağırır.

İddiaya göre mezarının yeri bilinmeyen Voyvoda'nın cesedi İstanbul'a getirilmiş ve burada gömülmüştür.

KENDİSİNİ VE AİLESİNİ KURTARABİLMEK İÇİN…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Hain’. Filmin oyuncu kadrosunda Ewan Mcgregor, Stellan Skarsgard, Naomıe Harris ve Damian Lewis var. Konusu ise şöyle: Öğretmen Perry Makepeace ve sevgilisi Gail Perkins Fas’ta tatilde bulundukları sırada Dima adlı bir Rus’la tanışırlar. İlk bakışta dost canlısı bir zengin gibi görünen adamın başka niyetleri olduğu kısa zamanda anlaşılır, Dima Rus mafyasının bir üyesidir ve patronu tarafından ölümüne karar verilmiştir. Kendisi ve ailesini kurtarabilmek için tek umudu, mafyanın Londra’daki bütün kara para aklama faaliyetlerini İngiliz MI6 servisine sızdırarark İngiltere’den korunma ve sığınma talep etmektir. Bu amaçla Perry’e çok gizli bilgilerin yer aldığı bir disk verir ve yetkililere iletmesini ister. Ancak bu masum yardım, Perry’nin İngiliz gizli servisi ve Rus mafyası arasında kalmasına ve hayatının tehlikeye girmesine neden olacak bir gerilimli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

hain

ÇOCUKKEN YAŞADIĞI AKIL SAĞLIĞINI AZ KALSIN…

‘Işıklar Sönünce’ filminin yönetmen koltuğunda David Sandberg oturuyor. Başrollerinde Teresa Palmer ve Billy Burke var. Korkui türündeki filmin konusu ise şöyle: Rebecca çocukluğunda ışıklar söndüğünde yaşadığı korkuları artık geride bıraktığını düşünmektedir. Ancak erkek kardeşi Martin de ışıklar kapalı olduğu zaman benzer bir şeyle karşılaştığını açıkladığında Teresa, çocukken yaşadığı ve akıl sağlığını az kalsın kaybetmesine neden olacak kötü anılarla yeniden yüzleşmesi gerektiğini anlar. Bu korkutucu varlığın bir şekilde anneleri Sophie ile bağlantısı vardır ve Rebecca gizemi çözmeye yakın olsa da hayatlarının, özellikle ışıklar söndüğünde tehlikede olduğunu inkar etmenin artık mümkün olmadığını kavrayacaktır.

Rebecca çocukluğunda ışıklar söndüğünde yaşadığı korkuları artık geride bıraktığını düşünmektedir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Loading...