Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oyuncular Sendikası’ndan taciz skandalıyla gündemde olan ‘Yasak Elma’ açıklaması
Oyuncular Sendikası’ndan taciz skandalıyla gündemde olan ‘Yasak Elma’ açıklaması
Oyuncular Sendikası, Yasak Elma dizisinin setinde Talat Bulut'un bir çalışanı taciz ettiğine dair iddialarla ilgili bir açıklama yayınlayarak, tüm sektör çalışanları ve oyuncularla birlikte hareket edeceklerini duyurdu.
Kültür Sanat 9 Haziran 2018 - 11:15

Oyuncular Sendikası’nın Twitter adresinden ‘Kamuoyuna duyuru’ başlığıyla yayınladığı açıklama şöyleydi:

“Oyuncular Sendikası olarak fiziksel, sözel ve psikolojik tacizler konusunda duruşumuz çok nettir. Çalışma hayatından doğan kaygılar sebebiyle birçok kadın meslektaşımız maruz kaldığı ayrımcılığı ve tacizi dile getirememektedir. Bu konuda tüm üyelerimize ve sektör çalışanlarına güç vermek, beraber hareket etmek, yan yana olmak sendikamızın asli görevidir. Bu olayların yaşanmasını engellemek, farkındalığı artırmak, değişimi başlatmak için profesyonel çalışmalarımızı aylar öncesinden başlattık ve tüm hızımızla çalışmalarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Bu noktada tüm üyelerimizi ve sektör çalışanlarını, çalışmalarımıza destek olmaya davet ediyoruz.

‘Yasak Elma’ dizi setinde yaşanan olay yargıya intikal etmiştir. Oyuncular Sendikası olarak sürecin takipçisi olacağımızı, Sendikalar Kanunu ve Anatüzüğümüz'den doğan tüm yasal yaptırımlarımızı bu süreç içerisinde harekete geçireceğimizi kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”