Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oyunculardan eylem çağrısı: Setlerde ölmek istemiyoruz
Oyunculardan eylem çağrısı: Setlerde ölmek istemiyoruz
Oyuncular Sendikası, Netflix'in yeni dizisi Atiye'nin setinde çalışan Hasan Karatay'ın hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada eylem düzenleyecek.
Kültür Sanat 11 Nisan 2019 - 10:01

Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melia Şenolsun, Başak Köklükaya gibi isimlerin başrolünde yer aldığı Atiye dizisinde çalışan set işçisi Hasan Karatay’ın vefatı Oyuncular Sendikası’nı harekete geçirdi.

Vefatın ardından “İş kazasında ölmek istemiyoruz” başlıklı bir açıklama yapan Sendika bugün sosyal medyada bir eylem düzenleyecek. Sendika, “Bir kişi daha eksilmemek için birlikte ses çıkarıyoruz! 10 Nisan 2019 Çarşamba (bugün) saat 21.00’de seni sosyal medyada örgütlenerek #SetlerdeÖlmekİstemiyoruz demeye bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Açıklamayı Murat Daltaban, Hande Doğandemir, Uğur Taşdemir, Janset Paçal, Tilbe Saran, Sermet Yeşil, Serdar Orçin gibi isimler de kendi hesaplarından paylaştı.

Hasan Karatay, 6 Nisan'da sette kaza geçirdi, 9 Nisan'da ise hayatını kaybetti.

Son güncelleme: 10:33 - 11.04.2019