Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özel tiyatrolar destek bekliyor
Özel tiyatrolar destek bekliyor
Tiyatro Kooperatifi, corona salgınıyla bütün gelirleri kesilen ve zor günler geçiren özel tiyatrolar için, “Şimdi ayrı olsak da #BizdeYerinAyrı” sloganıyla bir seyirci destek programı başlattı.
Nazan DOĞANER HALICI
Kültür Sanat 15 Mayıs 2020 - 06:00

Mesleki alanda özel tiyatro­ları temsilen, tiyatro sektörün­deki tüm üretim ve uygulama süreçle­rinin iyileştirilmesi amaçları arasında olan Tiyatro Kooperatifi, #BizdeYeri­nAyrı başlıklı seyirci destek programı­nı hayata geçirerek bu zor dönemde tiyatro sektörüne destek olmayı amaçlıyor.

“Şimdi ayrı olsak da #Biz­deYerinAyrı” sloganıyla tiyatroların seyircilerine olan özlemini dile getiren destek programına katılım sağlayan tiyatroseverler, yeni sezonda ti­yatrolarda yerle­rini önden alarak bugünden tiyat­roların, tiyatro oyuncularının ve tiyatro emekçi­lerinin yanında olabiliyor.

Oyuncu Şevket Çoruh'un kurduğu Baba Sahne de programa dahil.

PAKET SEÇENEĞİ ÇOK

Destek prog­ramına katılan tiyatroseverler, birçok sahne­nin yeni sezon oyunlarından hem yerlerini ayırtmış oluyor hem de bugün sektörün yanın­da oluyor.

Farklı ücretlerde birçok paket sunarak herkesin tiyatroya destek olabilmesine imkan sağlayan #BizdeYerinAyrı programına ait pa­ketler, hem bireyler hem de kurumlar tarafından satın alınabiliyor.

Paketleri satın alanlar, 30 Haziran 2021 tarihine kadar, programa dahil olan tiyatrola­rın sahnelediği oyunlara bugünden rezervasyon yaptırabiliyor.

İŞTE O TİYATROLAR

Programa dahil olan kooperatif ortağı tiyatrolar sırasıyla şöyle: Altkat Sanat Atölyesi, Altsahne, Ankara Birlik Tiyat­rosu, Asmalı Sahne, Baba Sahne, Bal­konda Sanat, DasDas, Ga­lataPerform, ikincikat, Kadı­köy Theatron, Levent Üzüm­cü Tiyatrosu, NoAct Sahne, ÖyküSahne, TiyatroAçıkça, Tiyatro Yeni­den, Tatavla Tiyatro, Tatav­la Sahne, Ti­yatro BeReZe, Tiyatro D22, Tiyatro Dalga, Tiyatro Öte­ki Hayatlar, Yolcu Tiyatro, Gaca Tiyatro, K! Kültüral Per­forming Arts ve Pangea-U­NIQ İstanbul.

Son güncelleme: 06:05 - 15.05.2020