Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özkul, Tekamül ile sanatseverlerin karşısında
Özkul, Tekamül ile sanatseverlerin karşısında
İstanbul Üniversitesi Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğretim görevlisi ve Kültür Bakanlığı Sanatçısı Kifayet Emel Özkul, 'Tekamül' sergisiyle sanatseverlere kapılarını açtı.
Kültür Sanat 28 Nisan 2017 - 11:08

Sanatçı Kifayet Emel Özkul, çini çalışmalarını ‘Tekamül’ isimli sergide sanatseverlerle buluşturdu. Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışına, çok sayıda sanatsever katıldı. 30 adet çini eserinin yer aldığı sergi, 11 Mayıs'a kadar kapılarını açık tutacak.

sergkapak‘HER ESERİN BİR MESAJI VAR’

Çalışmalarının özgün olmasına gayret ettiğini söyleyen Kifayet Emel Özkul, “Çalışmalarım genelde siyah-beyaz ve her eserimde bir mesaj veriyorum. İsra Suresi’nde ‘Her gecenin bir aydınlığı vardır’ diyor. Ben de dengeyi vurgulamak istedim. Peygamberimizin sarığının rengi siyahtır. Siyahı çok seviyorum, siyah asalettir. Lale motiflerini kullanıyorum. Tekamül varoluştur. Her şey aslına döner. Bunu anlatmaya çalışıyorum” dedi.

Son güncelleme: 11:12 - 28.04.2017