Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Paradoks’ Gama Art Gallery’de
‘Paradoks’ Gama Art Gallery’de
Melike Uçku’nun birbirinden renkli eserlerinin yer aldığı 'Paradoks' isimli resim sergisi, sanatseverlerin ilgisine sunuldu
Kültür Sanat 1 Şubat 2017 - 16:34

Melike Uçku, çalışmalarında şehirleri, yaşamı, hayatın izlerini, geçmişi, anı, bugünü dolaysız bir mekanla kurgulayarak geçmiş ve gelecek arayışlarının çözümlemesini yaparken, mekanı kendi bağlamından uzaklaştırıp resimsel soyut bir dile dönüştürüyor.

gama

Uçku, tuval üzerine akrilik, kolaj, karışık teknik çalışmalarının yanı sıra kağıt, fotoğraf ve mektuplar üzerine gerçekleştirdiği işlerle tanınıyor. Sanatçı, doktora tezini 20.yy batı sanatı ve Gerhard Richter üzerine yaparken çalışmalarında referans olarak Gerhard Richter'in soyut dünyasından etkilendiğini belirtiyor. Çalışmalarının üretim sürecinde rastlantıya yer verirken aslında önceden kurgulanmış eserler üretiyor.

gama1

Melike Uçku, Paradoks adlı sergisinde içinde bulunduğumuz dünyanın getirdiği kentleşme, kent, yığınlar, yalnızlık, hayat ve bu hayatın çıkmazlarının beraberinde getirdiği karşıtlıkları, gidip/gelmeleri, çelişkileri soyut bir dille ele alıyor. Tuval üzerine karışık teknikler uygulayarak yaptığı çalışmaları fotoğraf, kolaj ve mektuplar ile tamamlayarak izleyicinin beğenisine sunuyor.

gama3

Melike Uçku'nun ‘' PARADOKS'' adlı sergisi 15 Şubat tarihine kadar Pazar – Pazartesi günleri hariç her gün 12:00- 19:00 saatleri arası Gama Art Gallery'de görülebilir.

melike
Son güncelleme: 16:35 - 01.02.2017