Pedal artık edebiyatta da dönüyor

Gökhan Kutluer, Yitik Ülke Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan ilk öykü kitabı Bulut Fabrikası ile edebiyatta pedal çevirmeye başladı.

Pedal artık edebiyatta da dönüyor

Gökhan Kutluer, son yıllarda Türkiye’de de önemli bir görünürlülük elde eden bisiklet aşkını Bulut Fabrikası’nda satırlara döktü. Gelişen teknolojinin yarattığı yabancılaşmaya, çağımızın ilişkilerindeki yüzeysel yaklaşımlara, artan kaosa rağmen şeffaflaşmaya ve özlenen çocukluğa değinen Kutluer, özgürleşmenin temeline ‘bisiklet’i koyuyor.

Doğayla en barışık ulaşım aracı olan bisikleti, farklı formlarda 17 öyküde anlatan Kutluer, ‘başka bir dünyanın mümkün olabileceğine’ dair umudu tazeliyor.

Zamanın dondurulduğu, yolculuğun varmak istenen hedeften daha önemli olduğunu, üzerimize yüklenen ‘genel geçer’ kimliklerden sıyrılmanın, var olma yolculuğunda ne kadar değer barındırdığını akıcı bir üslupla anlatan Kutluer, ”Sizden ricam, bu kitabı alırken bir tane kendinize bir tane de bisikletle pek de alakası olmayan bir yakınınıza almanız. Zira bu kitabın amacı, bisikleti unutmuş, hayatından atmış ya da onunla nasıl da güzel günler yaşayabileceğinden bi’ haber kişilerin kitaplığına sızmaktır” diyor.

Bulut Fabrikası, okura bir şeyleri sadece izlemekle değiştirilemeyeceğinin, değişim için harekete geçmek gerektiğinin de çağrısı…

gokhankutluer
GÖKHAN KUTLUER KİMDİR?

Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olan Kutluer, yazarlığa ilk adımını blog denemeleri ve dijital dergilere yolladığı makalelerle attı. İlk kitabı Bulut Fabrikası’na başladığı dönemde Türkiye'nin ilk bisiklet dergisi Cyclist Türkiye'deki editörlük görevini de üstlenen Kutluer, şimdilerde Outdoor Fitness dergisinde yazarlık yapıyor, profesyonel kariyerine İtalyan Stelbel markasında devam ediyor ve başta Instagram olmak üzere sosyal medya hesaplarını tamamen bisiklete teşvik için kullanıyor.

Kalmann sendromunun kitabını yazdı! İlginizi Çekebilir Kalmann sendromunun kitabını yazdı!