Pelin Esmer’in son filmi ‘İşe Yarar Bir Şey’e Tallinn’den ödül

Pelin Esmer’in son filmi 'İşe Yarar Bir Şey' Estonya’da gerçekleştirilen Tallinn Black Nights Film Festivali’nden En İyi Senaryo Ödülü'ne layık görüldü. 

Pelin Esmer’in son filmi ‘İşe Yarar Bir Şey’e Tallinn’den ödül

5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu (Öykü Karayel) Ödülleri'ni kazanan ‘İşe Yarar Bir Şey’, bir gece trende yolları kesişen iki kadının ”gel beni öldür’ diyen bir adama doğru uzanan renkli yolculuğunu konu alıyor.

Vizyon yolculuğuna devam eden film bu cumadan itibaren İstanbul dışında Diyarbakır ve Antakya'da da gösterime girdi. ‘İşe Yarar Bir Şey’, ayrıca 1 Aralık'ta Ankara'da başlayan 23. Gezici Festival'inde bugün (4 Aralık 2017) ve 6 Aralık Çarşamba günü Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sinemaseverlerle buluşacak. Ayrıca Gezici Festival'in 8 Aralık Cuma günü başlayacak olan Sinop ayağının açılış filmi olacak ‘İşe Yarar Bir Şey’in gösterimine yönetmen Pelin Esmer'le beraber filmin ekibi de katılacak.

Pelin Esmer'in senaryosunu ünlü yazar Barış Bıçakçı ile birlikte yazdığı filmin başrollerinde Başak Köklükaya, Öykü Karayel ve Yiğit Özşener yer alıyor.

'Çok Satanlar' soruyor: Başarılı ve popüler olmak için nelerden vazgeçilir? İlginizi Çekebilir 'Çok Satanlar' soruyor: Başarılı ve popüler olmak için nelerden vazgeçilir?