Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pentagram 14 yılın ardından Harbiye’deydi
Pentagram 14 yılın ardından Harbiye’deydi
30. yılını 'Akustik' albümüyle kutlayan Pentagram, akustik konser turnesinin bir ayağı olan İstanbul konserini Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde verdi.
Kültür Sanat 31 Temmuz 2017 - 11:09

14 yıl aradan sonra Harbiye’de sahne alan Pentagram, keyifli bir gece yaşattı. Konserde Gökalp Ergen, Tarkan Gözübüyük, Hakan Utangaç, Metin Türkcan ve Cenk Ünnü'den oluşan gruba, yolu Pentagram'dan geçen Demir Demirkan, Ogün Sanlısoy ve Murat İlkan eşlik etti.

14 yıl aradan sonra tekrar Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde dinleyici karşısına çıkan Pentagram, bu kez şarkıların akustik versiyonlarıyla farklı bir lezzet bıraktı gecede. Açıkhava'ya selam vererek Apokalips şarkısıyla başlayan konser, Gündüz Gece, Anatolia, Sonsuz, Fly Forever, No One Wins The Fight gibi sevilen Pentagram şarkılarıyla devam etti.

ÜNLÜLER AKIN ETTİ

Geçmişin Yükü'nde mor ve ötesi grubundan Kerem Özyeğen'i sahneye davet eden Pentagram'a sanatçı, For The Unchanging ve Anatolia şarkılarında da eşlik etti. Sanat ve basın camiasından da yoğun ilgi gören konserde, Teoman, Seçkin Piriler, Ömür Gedik, Şükrü Özyıldız, Cem Öğretir, Umut Kuzey, İpek Erdem, Çiğdem Erken ve Tuna Kiremitçi gibi isimler de grubu yalnız bırakmadı. Konserin bitiminde, yoğun istek üzerine Gündüz Gece ve Bir ile tekrar sahneye gelen grup, 30 yıllık sahne deneyimiyle Harbiye'de dinleyiciyi bir kez daha kendine hayran bıraktı.

KONSERLER DEVAM EDİYOR

Pentagram, Ağustos ayında da dinleyiciyle buluşmaya devam edecek. 13 Ağustos'ta Yavuzfest'te sahne alacak grup, 18 Ağustos'ta Kadıköy Sahne'de, 27 Ağustos'ta da Zeytinli Rock Festivali'nde müzikseverlerle buluşacak.