Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Perihan Savaş’tan merhum eşine duygusal mektup
Perihan Savaş’tan merhum eşine duygusal mektup
Türk sinemasının efsane ismi Perihan Savaş, bundan 31 yıl önce evlendiği ve 1994’te geçirdiği kalp krizi sonrası yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 1995 yılında hayatını kaybeden eşi Yılmaz Zafer’i, Sevgililer Günü'nde unutmadı. Savaş, merhum eşiyle ilgili duygusal bir mektup kaleme aldı. 
Kültür Sanat 14 Şubat 2018 - 14:48

Perihan Savaş, merhum eşi Yılmaz Zafer’le ilgili şu mektubu kaleme aldı:

Adamım, iyi yüreklim, güzel eşim, bana aşkın nasıl olduğunu öğreten adam… ‘Kavuşamazsın aşk olur, kavuşursun ama yarım kalır, o zaman da büyük aşk olur’ derler ya hani. Öyleydi seninle olan aşkımız. Beni ve biricik oğlumuz Savaş'ı yarım bıraktın ama ikimiz de gökyüzüne baktığımız her an senin gülen ve güzel yüzünü görüyoruz. Çok özlüyoruz seni. Sanıyor musun ki geceler sadece gece…

‘OĞLUMUZ İÇİN DURMADAN ÇABALIYORSUN İÇİMDE’

Sanıyor musun ki gündüzler sadece gündüz… Sen gittiğinden beri geceler uzuyor, geceler güne dönmüyor adamım. Gün aydınlanmıyor. Aydınlık diyorlar ama benim sensiz gönül gözüm aydınlığı göremiyor ki. Fakat oğlumuz için ve aşkımızı güçlü tutmak için, aşkımıza olan saygım ve sevgimi çoğaltmak için sen durmadan çabalıyorsun benim içimde. Senin gücünle oğlumuzu büyütüp bugünlere geldim. Turgut Uyar'ın da dediği gibi; ‘Çünkü herkesin bir gideni vardır, içinden bir türlü uğurlayamadığı…’ Bana güzel olan her duyguyu fazlasıyla yaşattığın için sonsuz teşekkür ederim. Huzur içinde yat güzel yürekli adamım. Oğlumuz bana emanet.