Pes etmeyen nesillere…

Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün 15 gönüllü ünlü üyesinin hikâyeleri ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü Kitabı’nda bir araya geldi. ‘Asla Pes Etmeyenler’ in ilham veren hikayeleri gelecek nesillere destek için koleksiyon kitabında buluştu!

Pes etmeyen nesillere…

Sanofi ve Türk Eğitim Vakfı işbirliği ile Pharmaton® önderliğinde, hayata geçirilen Asla Pes Etmeyenler Kulübü Projesinin 15 gönüllü ünlü üyesinin ilham veren başarı hikâyeleri koleksiyon kitabında bir araya geldi. Hayat yolculuğunda insanların karşılaştığı zorluklara karşı ‘Asla Pes Etmeyin' mesajı veren kulübün kitabının satışından elde edilen gelir, Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla gençlerin eğitimine bağışlanıyor.
Pharmaton®, yıllardır sürdürdüğü ‘Asla Pes Etme' ilkesini şimdi de topluma fayda sağlayacak bir noktaya taşıdı.

Ünlü isimlerden ‘Asla Pes Etme'me hikâyeleri

‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü'nün koleksiyon kitabında; lezzet kaşifi Arda Türkmen, ünlü gazeteci Ayşe Arman, yeni nesil hikâye anlatıcısı Azra Kohen, Türkiye'de halka ilişkilerin temellerini atan duayen Betül Mardin, dünya starlarının tercihi olan tasarımcı Bünyamin Aydın, düşünen spor dergisi Socrates'in Yayın Yönetmeni Caner Eler, milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Basketbol A Milli Takımı eski Baş Antrenörü Çetin Yılmaz, NASA'ya kabul edilen ilk Türk bilim insanı Feryal Özel, gönüllere taht kuran müzisyen Fuat Güner, dokunduğunu güzelleştiren ve büyüten girişimci iş kadını Gamze Cizreli, Türkiye'nin FIFA kokartlı ilk kadın hakemi ve ilk kadın antrenörü Lale Orta, kurgusal fotoğrafın Türkiye'deki önemli isimlerinden Mehmet Turgut, yaptığı filmlerle dikkat çeken yönetmen Ömer Faruk Sorak ile yazar, gazeteci ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan yer aldı.

kagankeklik_m

İşimizin odağında insan var

Sanofi Tüketici Sağlığı Genel Müdürü Kağan Keklik, hayatta karşılaşılan zorluklara rağmen ‘Asla Pes Etmemek' gerektiğini ifade etti. “Hayatın hangi noktasında olursanız olun, pes etmemek herkesi güçlü ve başarılı kılar. Biz, ‘Asla Pes Etme' ilkesinden yola çıkarak asla pes etmeyenlerin, hepimize ilham kaynağı olacak hikâyelerini bu kulüpte ve kitapta bir araya getirdik. Asla Pes Etmeyenler Kulübü'nü, toplumun her kesimini kucaklayarak geliştirmeye ve bu sayede asla pes etmeyen yeni nesillerin yetişmesine destek olmaya çalışacağız” diye konuştu.
Sanofi olarak sorumluluğu çok yüksek bir sektörde çalıştıklarını vurgulayan Keklik, “Tüm çalışmalarımızın merkezinde hep insan var ve insanların sağlıklı, mutlu ve tabii ki başarılı olabilmesi temel amacımız” dedi.

Amacımız, ‘Asla Pes Etmeyen' nesiller yetiştirmek

Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü M. Yıldız Günay, bu kadar önemli bir projenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Günay, “Bir gencin gülümsemesi, tüm mutluluklara bedeldir. Asla Pes Etmeyenler Kulübü Koleksiyon Kitabı ile zorlu hayat karşısında asla vazgeçmemenin, hep mücadele etmenin önemine vurgu yapılıyor. Sözü, hayal kuran, inanan ve asla pes etmeyenlere bırakan bu projenin bir parçası olmak, gençlerin hayatına dokunup onların yaşamlarında gözle görülür değişimlere neden olmak çok önemli” diye konuştu.

Koleksiyon kitabı ile öğrencilere burs verilecek

Genç nesillere pes etmemeleri için ilham veren Kulüp TEV bünyesinde ihtiyacı olan öğrencilerin eğitimine katkıda bulunulacak. 15 gönüllü ünlü ismin başarı hikâyelerinden ve özel fotoğraflarından oluşan koleksiyon kitabı ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü' adıyla D&R kitabevlerinde ve www.dr.com.tr'de satışa sunuldu. Projede yer alan ünlüler, sosyal sorumluluk kapsamında projede gönüllü olarak yer aldı. Kitabın tüm geliri TEV'e bağışlanarak vakfın 50. yılında 50 öğrenciye burs verilecek. TEV bünyesinde oluşturulacak ‘Asla Pes Etmeyenler Fonu' aracılığı ile herkese bu fona bağış yapma olanağı sağlanacak ve daha fazla genç insanın hayatına dokunmak için katkıda bulunulacak.