Picasso heykelinin fiyatı dudak uçuklattı

Metropolitan Sanat Müzesi, ünlü sanatçı Pablo Picasso'nun 1909 yılından kalma ilk Kübist tarzda heykellerinden birini satışa çıkarıyor. Eserin, 30 milyon dolara satılması bekleniyor.

Picasso heykelinin fiyatı dudak uçuklattı

“Kadın başı” heykeli, yirmi yılı aşkın bir süredir, New York’taki müzenin koleksiyonunda yer alıyor ama yeni eserlerin satın alınabilmesi için artık satışa çıkacak. Heykelin yerini ise, Kübist sanat koleksiyoncusu Leonard Lauder’dan alınan bir röprodüksiyon alıyor.

Picasso’nun, sevgilisi ve modeli Fernande Olivier’i betimleyerek yaptığı bronz heykel, 3 boyutlu bir çalışma. Artnet News’e göre eserin 30 milyon dolara satılacağı tahmin ediliyor, satış tarihi ise henüz açıklanmadı.

Picasso'nun başyapıtları 110 milyon dolara satıldı İlginizi Çekebilir Picasso'nun başyapıtları 110 milyon dolara satıldı Yapay zekâ Picasso'nun 118 yıllık sırrını ortaya çıkardı İlginizi Çekebilir Yapay zekâ Picasso'nun 118 yıllık sırrını ortaya çıkardı Vergi olarak sanat eseri bağışladı: Picasso eserleri Fransa'da İlginizi Çekebilir Vergi olarak sanat eseri bağışladı: Picasso eserleri Fransa'da
Loading...