Sözcü Plus Giriş

Piyanonun şairi İstanbul’a geliyor

Baroktan klasiğe, romantikten 20. yüzyıl müziğine yayılan geniş müzikal aralığını, yayınladığı sayısız albümle ortaya koyan Ivo Pogorelich, 20 Şubat’ta Zorlu PSM'de

null
Güncellenme: 13:16, 14/02/2017
Piyanonun şairi İstanbul’a geliyor

Dünya çapında tanınan pek çok orkestra ile sahne alan usta piyanist Pogorelich, Chopin, Schumann, Mozart ve Rachmaninov’un sevilen eserlerini çalacağı konser için geri sayım başladı. Zorlu PSM ‘de gerçekleştirilecek olan konser, 20 Şubat Pazartesi günü 21.00’da başlayacak.

ivan1

IVO POGORELICH KİMDİR?

Ivo Pogorelich, Deutsche Grammophon Gesellschaft ile Barock’tan Klasik’e uzanan 20. yüzyıl müziğinin tüm güzelliklerini barından eşsiz bir repertuvara sahip etkileyici pek çok plak ve CD kaydına imza attı. Bu kayıtların yarattığı etki, Ivo Pogorelich'i birçokları tarafından efsanevi olarak anılmasına neden oldu.

ivo2

Mart 2015’te yayınlandığı 14 olağanüstü albüm ile piyanist, Fransız Diapason d’Or ile ödüllendirildi. Yarattığı sıradışı ve farklı piyano yorumu ile ‘Piyanonun Şairi’ olarak anılan Ivo Pogorelich, 20. yüzyılın yarattığı sayılı star nitelikli klasik müzik yorumcusu arasında yer alıyor.

İlginizi ÇekebilirFazıl Say onların sesi olduFazıl Say onların sesi oldu
Yayınlanma Tarihi:12:07,