Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Piyatro, Muhteşem Çift için destek bekliyor
Piyatro, Muhteşem Çift için destek bekliyor
Piyatro 'Muhteşem Çift' oyunuyla, Avrupa’nın sayılı tiyatro festivallerinden biri olan Fringe Festivali’ne katılabilmek için destek bekliyor.
Kültür Sanat 5 Ağustos 2018 - 12:07

Piyatro'nun hazırladığı ve Londra Vauxhall Theatre House’da prömiyer yapan, İstanbul'da 2017-2018 sezonunda oynanan ‘Muhteşem Çift’ Edinburgh Fringe Festivali'nde Biscuit Factory Sahnesi'nde gösterim yapmayı planlıyordu. Ancak ulaşım konusunda destek sağlayacak olan sponsorun desteğini geri çekmesiyle maddi açıdan çıkmaza giren ekip, Edinburgh'a gidebilmek için destek arıyor.

EDINBURGH’TA BİR KAMPANYA BAŞLADI

Edinburgh'ta bulunan duyarlı sanatçılar tarafından bir destek kampanyası başlatılırken, ekip şu anda gereken rakama ulaşılması için devam eden kampanyanın Türkiye ayağını oluşturmak istiyor. ‘Muhteşem Çift’ kumpanya atmosferinde, egolar ardına düşen iki sahne insanının, yarattıkları engellere karşın birlikte kalma arzusunu anlatıyor. Bir diğerine ifade edilemeyen sevgi bağı, sahne ışıklarından güç alırken, oyun ve gündelik yaşamın çatışmalı karmaşası, kumpanyanın genel prova sürecinde dans, pantomim, akrobasi, obje kullanımı ve mizah diliyle yansıtılıyor.

Oyun ve kampanya ile ilgili detaylı bilgiye Piyatro'nun Instagram hesabı ‘piyatro_kadıkoy'den ulaşılabilir.

Son güncelleme: 17:51 - 05.08.2018