Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Polis, Barış Atay’ın oynadığı Sadece Diktatör’ü aradı
Polis, Barış Atay’ın oynadığı Sadece Diktatör’ü aradı
Barış Atay, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada İstanbul Emniyet Müdürü’nün talimatı ile Kadıköy’deki tüm tiyatro sahnelerine polisin gittiğini ve "Sadece Diktatör burada mı oynuyor, bu oyun sakıncalı, şikayet var" dediğini açıkladı. Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın ve birçok vatandaş oyunla ilgili yapılan bu incelemeye tepki gösterdi. 
Kültür Sanat 12 Ocak 2018 - 17:32

‘Sadece Diktatör’ oyunu ile sahneye çıkan Barış Atay, bugün, İstanbul Emniyet Müdürü’nün talimatı ile polislerin Kadıköy’de tiyatroları gezerek, oyunla ilgili araştırma yaptığını açıkladı. “Kadıköy Emniyet Müdürlüğü’nden polislere kolaylık olsun. İstanbul temsilleri Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda oynanmaktadır” yazan Atay, “Neredeyse her temsile sivil polis gönderdiğiniz için bilmemeniz mümkün değil ama diyelim ki unuttunuz, hatırlatalım. Onur Orhan’ın yazdığı, Caner Erdem’in yönettiği, benim oynadığım oyunun 3. sezonu 157. temsilidir ve devam edecektir. Sadece Diktatör şu ana kadar yaklaşık 40.000 seyirciye ulaşmıştır bundan sonra da her türlü engelleme çabanıza, baskılara rağmen ulaşmaya devam edecektir” dedi.

Orhan Aydın da, oyunla ilgili polisin incelemesine Twitter adresinden tepki gösterdi.