Pop müziğe yeni soluk

Şimdiye dek gitarıyla kaydedip paylaştığı şarkılarının ardından daha geniş kitlelere ulaşmaya hazırlanan Merve Çalkan, sözü bestesi Mabel Matiz, düzenlemesi Sabi Saltıel imzası taşıyan “Defter” ile dinleyici ile buluşuyor.

Pop müziğe yeni soluk

Merve Çalkan'ın Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan bu ilk teklisi, sanatçının da kariyerinde özel bir yere sahip. İnternet üzerinden paylaştığı şarkılarla hatrı sayılır bir dinleyici kitlesi edinen Merve Çalkan, aslında Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji mezunu. Felsefe ve edebiyatla ilgilenen sanatçı, üniversite yıllarından bu yana kendi şarkılarını yapmaya devam ediyor. Merve Çalkan, bu ilk teklisiyle de kendi dünyasına davet ettiği dinleyiciyi, aynı zamanda 90'larda bir yolculuğa çıkaracak.

Sözü ve bestesi Mabel Matiz imzası taşıyan “Defter”in bir de hikayesi bulunuyor. Merve Çalkan, 6 Ekim 2015'te adını “Defter” koyduğu bir kitap yazma hayalinin ardından Mabel Matiz'in “Defter” şarkısı ile tam 3 yıl sonra, 6 Ekim 2018 tanışmasının bir anlamı olduğunu belirtiyor. “İlerleyen süreçte şarkılarım bir albümde bir araya geldiğinde kendi defterime de ulaşmış olacağım. Mabel'in ‘Defter'i, bunun öncüsü. Kırılgan, hüzünlü ama aynı zamanda kocaman umut, sonsuz bir ferahlık hissini de taşıyan ve beni yansıttığını düşündüğüm bir müziğim var” dedi.